8 gudrybės parduotuvėje, kaip teisingai pasirinkti greičiausią eilę

Dažnai tikimės vos kelioms minutėms įbėgti į parduotuvę, kad nusipirktume svarbiausią, tačiau prie kasos greito apsipirkimo planai žlunga. Kad taip neatsitiktų, turite pasirinkti tinkamą eilę.

8 gudrybės parduotuvėje, kaip teisingai pasirinkti greičiausią eilę

pexels.com

1. Sekite žmogų, kurio krepšys yra pilnas

Pasirodo, mokslininkai apskaičiavo, kad kiekvienam klientų aptarnavimui reikia tam tikro laiko - vidutiniškai 41 sekundės, per kurią pasisveikinimas, apmokėjimas, atsisveikinimas ir pirkinių gavimas. Kiekvieno elemento nuskaitymas trunka apie tris sekundes. Ilgesnė žmonių grupė, turinti mažiau prekių, judės lėčiau į priekį nei ta, kurioje yra mažiau žmonių su pilnesniais pirkinių krepšeliais.

100 klientų vienam klientui nuskaityti užtruks apie šešias minutes. Jei eilėje yra keturi žmonės, kiekvienas su 20 daiktų, aptarnavimas užtruks beveik septynias minutes. Profesorius Richardas Larssonas iš Masačusetso technologijos instituto skaičiuoja, kad amerikiečiai gretose praleidžia 37 milijardus valandų per metus.

pexels.com

2. Pasukite į kairę

Dauguma žmonių yra dešiniarankiai ir dažniausiai pasuka į dešinę kasoje. Yra didelė tikimybė, kad kairėje pusėje esančių kasų aparatuose bus mažiau eilių.

pexels.com

3. Atkreipkite dėmesį į kasininkus

Jei pastebite, kad kasininkė yra ypač komunikabili ir mėgsta kalbėtis su klientais ar komentuoti prekes, venkite šios eilės.

pexels.com

4. Ištirkite kitus pirkėjus

Svarbu ne tik prieš jus einančių žmonių skaičius, bet ir jų amžius bei pirkiniai. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonių aptarnavimas užtrunka ilgiau. Jie ne visada žino, kaip elgtis su kredito kortele ar užduoti papildomų klausimų apie elementus, kurie sulėtina eilę. Taip pat verta pažvelgti į tai, kas yra pirkinių krepšeliuose, nes, pavyzdžiui, šešių vienodų prekių nuskaitymas bus daug greitesnis nei šešių skirtingų.

pexels.com

5. Pasirinkite eilutę, vedančią į kelis kasininkus

Tokios eilės dažniausiai būna ne tik oro uostuose ir bankuose, bet ir prekybos centruose. Šios eilutės paprastai juda greičiau, nes priešais eilę esantis žmogus eina pas pirmąją nemokamą kasininkę.

pexels.com

6. Venkite eilučių, kuriose kasininko matymą trukdo užtvara

Jei kasininkas nemato eilės, nes ją dengia, pavyzdžiui, lentyna ar siena, klientai turės laukti ilgiau.

pexels.com

7. Paspartinkite apsipirkimą

Padėkite prekes prie kasos. Pirkdami drabužius, išimkite juos iš pakabų ir ištraukite etiketes, kad kasininkas galėtų juos greičiau nuskaityti.

pexels.com

8. Reikia prisiminti, kad laukimas yra tik jūsų galvoje

Tam tikru mastu tai yra psichologinė būklė - dauguma žmonių yra linkę 36%perdėti laukimo eilėje laiką. Be to, pirkėjai dažnai sutelkia dėmesį į eilės ilgį, o ne greitį. Rinkdamiesi tarp ilgos, bet į priekį einančios ir trumpesnės eilės, dažniau renkamės antrąją, nors laukimo laikas vienodas abiejose. Taip pat galite užkirsti kelią savo minčių laukimui kalbėdami su kitais.