T1 – sėkmingo tranzito garantas

Krovinių gabenimas sunkvežimiais yra dažniausias taikomas logistikos sprendimas Europoje. Nors krovinių vežimo geležinkeliais populiarumas kai kuriose šalyse, pvz., Baltijos šalyse ir Lenkijoje, sparčiai auga, Europoje 76 % krovinių pristatoma kelių transportu.

T1 – sėkmingo tranzito garantas


Pristatymo automobiliais populiarumą lemia gerai išvystytas kelių tinklas, lankstus maršrutų planavimas, transporto efektyvumas, taip pat konkurencingi grupinių ir pilnų konteinerių krovinių pristatymo įkainiai. Iš ne Europos Sąjungos šalių importuojamos prekės yra didelėmis siuntomis gabenamos jūrų transportu ir pakraunamos į automobilius „paskutiniosios mylios“ tiesioginio pristatymo gavėjui etapui.

Importuojant prekes į Europos Sąjungą iš trečiųjų šalių, būtina pateikti tranzito ir lydimuosius dokumentus, pvz., dažniausiai naudojamas TIR knygelę (CARNET TIR) ir T1 tranzito deklaraciją. T1 deklaracija suteikiama muitinės ir finansinė garantija į ES muitinės sandėlį po ES sienos kirtimo gabenamoms prekėms.

Pasak „AsstrA Vilnius“ muitinės reikalų skyriaus vadovo Gintaro Borkio, per pastaruosius 7-10 metų klientai ir krovinių vežimo įmonės vis dažniau naudojasi T1 tranzito deklaracija. „Kertant ES sieną, T1 deklaracija įsigalioja pirmojo įvežimo punkto muitinės įstaigoje ir nustoja galioti pristačius prekes į paskirties sandėlį. Tranzito deklaracijoje pateikiama muitų sumokėjimo garantija. T1 metodas yra dažniausiai pasirenkamas dėl registracijos patogumo ir efektyvumo. Tranzito deklaracija pildoma remiantis CMR ir sąskaita faktūra.“

„AsstrA “ Lietuvos padalinio muitinės reikalų skyriaus komanda bendradarbiauja su patikimais tarpininkais, kurie gali padėti klientams parengti T1 deklaracijas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, 365 dienas per metus.

„Patyrusio muitinės tarpininko pasirinkimas yra svarbus žingsnis siekiant užtikrinti į Europos Sąjungą importuojamų kliento prekių saugumą. Jei T1 tranzito deklaracijoje nenurodyta tam tikra informacija arba ji netiksli, muitinė turi teisę reikalauti papildomų dokumentų, atsisakyti registruoti prekes arba retais atvejais imtis teisinių priemonių“, – sako Gintaras Borkys . Mūsų klientai paprastai naudojasi mūsų paslaugomis užtikrinant ne tik tinkamą dokumentų užpildymą, tačiau ir saugų jų prekių pristatymą. Didelės vertės prekės, pvz., akcizais apmokestinamos prekės, pristatomos iš pasienio punkto į paskirties sandėlį su palyda. „AsstrA“ komanda visą parą palaiko ryšį su lydinčiaisiais asmenimis ir dalijasi naujausia informacija apie krovinio statusą su partneriais.“

T1 tranzito deklaracijoje nurodoma pagrindinė informacija apie krovinį ir jo vežimą, pavyzdžiui:

  • šalis gamintoja;
  • galutinio pristatymo vieta;
  • informacija apie kontrahentus, vežėją, transporto priemonę;
  • krovinio vienetų skaičius ir jo parametrai;
  • prekėms taikomi muito mokesčiai;
  • lydimieji dokumentai.

„AsstrA“ įmonių grupės ekspertai rengia T1 deklaracijas pagal Europos Sąjungos muitų teisės normas, kad būtų galima greitai atlikti pasienio kontrolę ir laiku pristatyti prekes į paskirties sandėlį.