5 paplitusios klaidos, kurios kenkia jūsų santykiams

Neatitrūkite nuo pokalbio. Pokalbis – tai ne monologas, kuriame jūs atsijungiate, kai partneris kažką sako, ir apgalvojate savo sekančią repliką. Jei jūs pilnai neįsitraukiate į pokalbį, tai – nepagarba partneriui. Jūsų žodžiai – tai tik viena bendravimo pusė, ir jūsų partnerio nuomonė...

5 paplitusios klaidos, kurios kenkia jūsų santykiams
Laisvalaikis

5 paplitusios klaidos, kurios kenkia jūsų santykiams

  1. Neatitrūkite nuo pokalbio.

Pokalbis – tai ne monologas, kuriame jūs atsijungiate, kai partneris kažką sako, ir apgalvojate savo sekančią repliką. Jei jūs pilnai neįsitraukiate į pokalbį, tai – nepagarba partneriui.

Jūsų žodžiai – tai tik viena bendravimo pusė, ir jūsų partnerio nuomonė ne mažiau svarbi supratimui ir problemos sprendimui.

  1. Nesmerkite partnerio.

Partneris nusipelnė, kad jūs jį išklausytumėte ir suprastumėte,vietoj to, kad iškart pasmerktumėte. Smerkimas iškart užkerta kelius išeičiai.

Tai ne tik neproduktyvu, bet ir neteisinga: juk jums nepatiktų, jei smerktų jus? Todėl suteikite partneriui šansą pasiaiškinti.

  1. Klausykite aktyviai ir įdėmiai.

Aktyvus klausymasis – tai įgūdis,kurio reikia mokytis, ir tikra dovana partneriui. Išmeskite iš galvos visa kas nereikalinga ir atidėkite į šalį iš anksto paruoštas mintis.

  1. Nedarykite skubotų išvadų.

Skubotos išvados trukdo jums pamatyti tiesą. Kai mes iš anksto save kažkuo įtikiname, tai tik maitiname savo baimes, norus ir egoizmą.

  1. Nevenkite pokalbio ir neužsisklęskite savyje.

Kai iškyla konfliktas, jums tenka palikti komforto zoną, pripažinti savo jausmus ir papasakoti apie juos partneriui.

Kokia jūsų reakcija?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow