Ar terasas galima statyti vėsiuoju metų laiku?

Daugeliui žmonių terasa yra svarbiausias lauko ir tuo pačiu kambario akcentas. Tai yra poilsio zona, kurioje yra grynas, sveikas oras Jūsų organizmui, vieta, kur galima ilsėtis, bendrauti su draugais, pagaminti pačius skaniausius patiekalus. Svarbiausia – ne tik vasarą, tačiau ir...

Ar terasas galima statyti vėsiuoju metų laiku?

Daugeliui žmonių terasa yra svarbiausias lauko ir tuo pačiu kambario akcentas. Tai yra poilsio zona, kurioje yra grynas, sveikas oras Jūsų organizmui, vieta, kur galima ilsėtis, bendrauti su draugais, pagaminti pačius skaniausius patiekalus. Svarbiausia – ne tik vasarą, tačiau ir visus metus.

Terasos gali būti statomos ne tik vasarą. Vis daugiau žmonių supranta šio namo akcento reikalingumą ir užsisako statybos paslaugas tada, kai tik jau turi galimybę. Juolab, vėsiuoju metų laiku dažnai statybos specialistų įkainiai yra mažesni.

Terasa turi tarnauti visus metus

Kadangi terasa turi tarnauti visus metus, bet kokiu oru, ir kai sninga, ir kai labai lyja, natūralu, kad jos statybos neturėtų būti atliekamos tik vasarą, kai oras yra geras. Tai, kad jos yra statomos visus metus – geriausias įrodymas, kad ir tarnaus ilgai.

Žinoma, per labai didelius šalčius arba lietų, sniegą dažniausiai dirbti yra nemalonu. Juolab, tam tikri terasos statybų etapai „reikalauja“ sausumo iki kol sustings ar panašiai. Tačiau gražių, saulėtų dienų Lietuvoje yra visus metus nepriklausomai nuo metų laiko, tad lygiai taip pat ir statybų darbai gali būti atliekami ne tik vasarą.

Ką reikia žinoti statybų metu?

Kreipiantis į specialistus visada siūlome turėti bent jau minimalių poreikių planą, kuris padės kur kas greičiau aptarti darbų planą, suvesti sąmatą ir panašiai.

Svarbiausi aspektai, planuojant terasą, yra:

1.     Dydis

Kuo daugiau erdvės turite sode – tuo didesnę terasą siūloma statytis. Tuomet tai bus ne tik poilsio zona, joje tilps ne tik baldai, tačiau ir akcentai, kurie puošia, kuria jaukumą. Tai gali būti ir masyvios gėlės vazonuose, ir įvairios spintelės, kuriose bus laikomi lauko indai. Kai kurie vasaros metu mėgsta dirbti namuose, tad erdviose terasoje vietą tikrai ras ir darbo stalas.

2.     Konstrukcijos patvarumas

Geros kokybės medžiagos ir tinkamai atliekami darbai suteikia ramybę, kad konstrukcija – bus patvari. Jeigu bus daug lauko baldų, akcentų, kurie daug sveria – tik patvarūs pamatai ir geros kokybės lentos leis jaustis ramiai dėl terasos kokybės.

3.     Stogas, sienos?

Dažniausiai terasa yra su stogu. Jis apsaugo ne tik nuo lietaus, tačiau taip pat ir kaitrios saulės. Kokia danga? Koks stilius? Kokios Jūsų finansinės galimybės?

4.     Stilius

Galiausiai belieka nuspręsti – kokio stiliaus terasa Jums labiausiai patinka? Minimalistinis modernizmas? O gal geriau – tradicija kvepianti klasika?

O gal statytis pačiam?

Lietuviai yra nagingi žmonės, tačiau jie kartais neįvertina to, jog reikia gerai išmanyti statybos technikas, galiausiai, žinoti – kur reikia pirkti ne tik geros kokybės, tačiau ir patrauklios kainos medžiagos. Deja, dažnai statybos be patirties baigiasi ne tik prasta kokybe, tačiau ir veltui sugaištu laiku.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie terasos statybų ypatumus visus metus – siūlome skaityti https://terasustatyba.lt/terasos-irengimas/. Daugelis specialistų teikia nemokamas konsultacijas, kurios padeda įsivertinti kas ir kaip. Gavę atsakymus galėsite nuspręsti – kuriuo metų laiku atliekami statybos darbai geriausiai atitinka Jūsų poreikius ir ar apskritai – skirtumas yra.

The post Ar terasas galima statyti vėsiuoju metų laiku? appeared first on Moterų klubas.