Čikagos parkuose buvo išardyti Kolumbo paminklai

Penktadienį Čikagos parkuose buvo išardyti du Kolumbo paminklai, nes JAV visuomenėje išaugo kritika dėl italų jūreivio vaidmens Amerikos istorijoje.

Čikagos parkuose buvo išardyti Kolumbo paminklai

Kolumbo paminklai buvo išardyti Grant parke centriniame verslo rajone ir Arrigo parke Mažojoje Italijoje.
Nuo gegužės, kai daugelyje JAV miestų perėmė protestai prieš rasizmą ir policijos brutalumą, valdžia išardė ir protestuotojai nugriovė keletą paminklų Kolumbui ir kitiems svarbiems istoriniams veikėjams, susijusiems su kolonializmu ir vergija.

Remiantis Čikagos mero Loria Laitfut pareiškimu, paminklai buvo „laikinai pašalinti“.

Paminklai buvo išardyti „reaguojant į demonstracijas, kurios tapo nesaugios tiek protestuotojams, tiek policijai, taip pat asmenų pastangas savarankiškai pavojingu būdu pašalinti Grant parko paminklą“.

"Šis žingsnis žengiamas siekiant apsaugoti visuomenės saugumą ir užtikrinti saugią aplinką integraciniam ir demokratiniam viešam dialogui apie mūsų miesto simbolius."

Kolumbo paminklai taip pat pašalinti iš kitų miestų, įskaitant Baltimorę, Bostoną ir San Franciską.

Tačiau Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo ir Niujorko meras Bill de Blazio atmetė reikalavimus pašalinti Kolumbo paminklą iš Manheteno Kolumbo aikštės šalia Centrinio parko.

Anot Kuomo, kurio šeima turi itališkas šaknis, jis supranta neigiamus jausmus dėl Kolumbo ir „kai kuriuos jo darbus, kurių niekas negali palaikyti“.

Tačiau, kaip paaiškino gubernatorius, šis paminklas pagerbia „italų amerikiečių indėlį į Niujorką“.