„FACEBOOK“, „INSTAGRAM“ ir „WHATSAPP“ vienu metu nustojo veikti.

Pirmadienio vakarą, apie 18 val. 20 min. pasaulyje pradėjo strigti didieji socialiniai tinklai, jie patiria didelių problemų: „Instagram“, „WhatsApp“, „Facebook“ ir „Facebook Messenger“ pirmadienio rytą patyrė plačius sutrikimus, o daugelis vartotojų visame pasaulyje nebegali naudotis...

„FACEBOOK“, „INSTAGRAM“ ir „WHATSAPP“ vienu metu nustojo veikti.

Pastebėjome problemų, susijusių su kiekviena iš šių programų ir kiekvienos „Facebook“ platformos darbalaukio paslaugomis. „DownDetector“ - svetainė, kuri seka internetinių paslaugų nutraukimus - taip pat rodo, kad kiekviena iš šių paslaugų šiuo metu susiduria su sunkumais įvairiose teritorijose.

Šiuo metu nėra būdų išvengti problemų, todėl turėsite palaukti, kol jos bus išspręstos, kad vėl prisijungtumėte prie „WhatsApp“, „Instagram“ ar „Facebook“. Pranešama, kad bendrovė stengiasi ištaisyti problemą, nors neaišku, kada jos bus išspręstos arba kuri bus išspręsta pirmiausia.

Kodėl visos didžiausios svetainės griūna?

Mes dar nežinome gedimo priežasties, „Facebook“ komunikacijos vadovas Andy Stone'as pirmasis pasidalino „Twitter“ naujiniu, teigdamas, kad bendrovė žino apie problemas ir šiuo metu stengiasi jas išspręsti. Netrukus po to oficialioje „Facebook“ paskyroje buvo pripažinta, kad vartotojams buvo sunku pasiekti įmonės programas ir produktus:

Žinome, kad kai kuriems žmonėms sunku pasiekti mūsų programas ir produktus. Stengiamės, kad viskas būtu išspręsta kuo greičiau, ir atsiprašome už nepatogumus. 2021 m. Spalio 4 d.

Vartotojai iš viso pasaulio praneša, kad neveikia ne tik Instagram, Facebook, bet ir WhatsApp, Google Play Store programėlės.

„WhatsApp“ „Twitter“ paskyra taip pat pasidalino panašiu pareiškimu „Twitter“

"Žinome, kad kai kuriems žmonėms šiuo metu kyla problemų su „WhatsApp“. Stengiamės, kad viskas normalizuotųsi, ir pranešime daugiau naujienų kai tik jų turėsime."

Kai kurie vartotojai taip pat pranešė apie problemas, susijusias su bendrovės „Oculus“ virtualios realybės žaidimų paslaugomis. Pastebima „Facebook“ ir „Twitter“ duomenų valdytoja Jane Manchun Wong tviteryje įspėjo vartotojus neperkrauti savo „Oculus“ įrenginių per šį sutrikimą, nes kitu atveju galit prarasti žaidimus. VR žaidimų ir programinės įrangos dizaineris Julienas Dorra „Twitter“ paskelbė vaizdo įrašą apie tai, ką reiškia įjungti „Oculus“ viduryje sutrikimo:

„Facebook“ neveikia: kas vyksta?
Nė viena iš „Facebook“, „Whatsapp“ ar „Instagram“ paskyrų nenurodė tikslios problemos. Kaip pastebėjo „AppleInsider“, „Cloudflare“ SVP Dane Knecht tviteryje , kad „Facebook“ DNS ir kitos paslaugos neveikia ir „jų BGP maršrutai buvo pašalinti iš interneto“. Jis pažymėjo, kad „Cloudflare“ taip pat matė sutrikimus, tačiau vėliau tviterį minėjo, kad viskas atsigauna.

Kaip matome žemelapyje Facebook DNS šiuo metu yra sutrikęs visame pasaulyje. 

„Sutrikimų skaičius didėja ir dažnai gali būti nukreiptas į kibernetinę ataką, tačiau tai gali sukelti painiavą, kol mes diagnozuojame priežastis“,- komentavo el. „TechRadar“. „Kaip vasarą matėme„Fastly“, tinklo užblokavimas dažniau atsiranda dėl neatrastos programinės įrangos klaidos ar net žmogaus klaidos."