„Apple“ 2030 metų įsipareigojimas dėl anglies neutralumo

„Apple“ paskelbė tikslą iki 2030 metų tapti nulinės CO2 emisijos visoje savo verslo ir gamybos tiekimo grandinėje.

„Apple“ 2030 metų įsipareigojimas dėl anglies neutralumo
Apple

„Apple“ paskelbė tikslą iki 2030 metų tapti nulinės CO2 emisijos visoje savo verslo ir gamybos tiekimo grandinėje.

Bendrovė sako, kad įsipareigojimas reiškia, kad jos prietaisai pardavimo vietose turės „nulinį poveikį klimatui“.

„BBC News“ jis sakė, kad bet kuri įmonė, norinti buti tiekėja, per 10 metų turės įsipareigoti „būti visiškai atsinaujinančia gamybos linija „ Apple “produkcijai“.

Tai vykdoma atsižvelgiant į kitų technologijų gigantų pažadus, susijusius su klimatu.

„Microsoft“ žengė dar daugiau, pažadėdama:

  • iki 2030 m tapti nulinės CO2 emisijos įmone.
  • iki 2050 m. pašalinti tą patį anglies kiekį, kokį ji kada nors išmetė iš aplinkos.

Ji taip pat ką tik paskelbė apie konsorciumo, kuriame, be kitų, dalyvaus „Nike“, „Starbucks“ ir „Mercedes-Benz“, sukūrimą, kad būtų dalijamasi informacija apie anglies mažinimo technologijas.

„Amazon“ užsibrėžė tikslą iki 2040 m.

„Google“ pareiškė, kad ji taip pat ketina išplėsti anglies neutralumo statusą, kurį ji pati reikalauja dėl savo operacijų, kad apimtų savo tiekimo grandinę, tačiau dar nenustatė termino.

Bendrovės dažnai atkreipia dėmesį į savo tikslus prieš kelerius metus prieš Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos 2050 m. Išmetamo anglies dvideginio išmetimo tikslą iki 2050 m., Kuris, IPCC teigimu, yra būtinas siekiant apriboti visuotinį atšilimą.


Tačiau aplinkosaugos kampanijos grupė „Greenpeace“ sakė „BBC News“, kad technologijų milžinai buvo vienos pelningiausių kompanijų pasaulyje, todėl jie turi galimybę greitai veikti.

„Man malonu matyti, kad„ Apple “bendradarbiavo su tiekėjais, norėdama įsigyti realios atsinaujinančios energijos, ir kad ji nepasikliovė mažo poveikio sprendimais, tokiais kaip kompensacijos ar atsinaujinančios energijos kreditai“, - sakė JAV „Greenpeace“ vyriausioji korporacinė kampanijos lyderė Elizabeth Jardim.

„Bet aš norėsiu pamatyti, kaip įmonė per savo operacijas artimiausiu metu palaipsniui atsisakys priklausomybės nuo iškastinio kuro.

„Šiuo metu bendrovė suderino duomenų centrų energijos poreikį su atsinaujinančiais energijos šaltiniais ir įsipareigojo tą patį padaryti savo tiekimo grandinėje.

"Tačiau tai nėra tas pats, kas palaipsniui nutraukti iškastinio kuro naudojimą."

Priešingai, pridūrė ji, „Google“ įsipareigojo visą parą aprūpinti savo duomenų centrus atsinaujinančios energijos šaltiniais.

„Apple“ pripažįsta, kad jos planas apima investicijas į naujus ekologiškus projektus, taip pat žaliosios energijos pirkimą siekiant kompensuoti nuolatinį anglies dvideginio išmetimo degalų naudojimą.

Iki numatyto 2030 m. Laikotarpio pabaigos jie ketina dar 75% sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Tačiau tai atkreipia dėmesį į tai, kad tam tikro energijos naudojimo, pavyzdžiui, skystojo kuro, naudojamo tolimojoje aviacijoje, negalima lengvai pakeisti ekologiškesne alternatyva.

Retų žemių robotas
„Apple“ paskelbė 10 metų veiksmų planą, kuriame išsamiai apibūdina kai kuriuos veiksmus, kurių ji ketina imtis.

Tai apima naujo roboto, pravarde Dave, naudojimą medžiagoms iš vibruojančių prietaisų „Taptic Engine“, grąžintų perdirbti.

Ši dalis naudojama norint pateikti atsiliepimus įmonėms: išmaniųjų laikrodžių, planšetinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir nešiojamųjų kompiuterių savininkams.

„Kai tik mes pašalinsime variklį [kitu robotu]„ Daisy “, Dave'as išardys patį variklį ir pašalins retųjų žemių elementus bei volframą, kad juos būtų galima perdirbti ir grąžinti į tiekimo grandines“, - pridūrė „Apple“ aplinkos vadovė Lisa Jackson , sakė.

kad daugiau nei 70 esamų bendrovės tiekėjų jau įsipareigojo iki 2030 m. Naudoti 100% atsinaujinančios energijos savo gaminiams gaminti.

„Dalis mūsų investuojamų sumų yra darbas su tiekėjais, siekiant įtikinti jų pačių vyriausybes į tinklą įdėti daugiau švarios energijos“, - pridūrė p. Jackson.


Kitos „Apple“ paskelbtos pastangos:

  • padidėjęs perdirbtų žaliavų naudojimas savo gaminiuose
  • nauji saulės kolektorių projektai Skandinavijoje, skirti savo duomenų centrams aprūpinti
  • bendradarbiaujant su dviem tiekėjais, plėtoti gamyba be anglies aliuminio lydymo proceso
  • investicijos į aplinkos apsaugos projektus, įskaitant mangrovių medžių ir krūmų atkūrimą Kolumbijos pakrantėje bei miško ir pievų savanas Kenijoje
  • darbas su ekologiškais energetikos projektais, kurios naudingos vietinėms bendruomenėms, įskaitant stoglangių saulės baterijų įrengimą neturtingiems vaikams skirtoje vietoje Filipinuose ir elektrifikavimą Tailande esančioje žvejybos bendruomenėje, nepriklausančioje tinklui;

Anglies neutralus su anglies neigiamas
Kai įmonė sako, kad ji nėra anglies neutrali, ji siekia, kad į atmosferą nebūtų išskirta anglies.

Tai gali padaryti:

  • išmetamųjų teršalų subalansavimas, pavyzdžiui, pašalinant iš atmosferos toną anglies už kiekvieną pagamintą toną
  • kompensuoti išmetamų teršalų kiekį, pavyzdžiui, investuojant į projektus, kuriais mažinamas išmetamų teršalų kiekis kitose pasaulio vietose
  • pirmiausia neišleisti šiltnamio efektą sukeliančių dujų, pavyzdžiui, pereidami prie atsinaujinančių energijos šaltinių

Iki šiol dauguma bendrovių siekė neutralizuoti išmetamų teršalų kiekius.

Tai dažnai apima besivystančios ekonomikos šalių projektų, skirtų sumažinti anglies išmetimą, finansavimą, pavyzdžiui, statant hidroelektrines, skatinant šeimas nutraukti medienos krosnių naudojimą ir padedant įmonėms naudoti saulės energiją. Tada šie sumažinimai atimami iš pagrindinės bendrovės produkcijos.

Dėl to anglies dvideginio išmetimas sulėtėja, o ne sumažėja.

Norėdama būti anglies neigiama, įmonė iš atmosferos turi pašalinti daugiau anglies, nei ji išmeta.

„Microsoft“ teigė, kad tai padarys naudodama įvairias anglies surinkimo ir saugojimo technologijas.