Kas yra NFT - ir ar turėtumėte jį įsigyti?

Naujausia šifravimo technologija keičia tai, kaip perkame ir parduodame daiktus skaitmeninėje erdvėje.

Kas yra NFT - ir ar turėtumėte jį įsigyti?

Vaizdo įrašas, kuriame vaizduojamas aukšto lygio „Lebron'o dėjimas“. Skaitmeninis paveikslas, sudarytas iš 5000 mažesnių vaizdų, netrukus bus parduotas „Christie's“ aukcionų namuose.

Visa tai neseniai buvo paversta nepakeičiamais žetonais arba NFT - nauju metodu skaitmeniniam meno ir kitų žiniasklaidos priemonių pirkimui ir pardavimui. Šie šifravimo rinkiniai yra naujausias „blockchain“ pagrindu sukurtas bumas: prieš trejus metus visa NFT rinka buvo verta ne daugiau kaip 42 milijonus dolerių. Pagal naujausią „Nonfungible.com“ vertinimą, kuris stebi NFT rinką, iki 2020 m. Pabaigos jo vertė išaugo 705% iki 338 mln. USD.

Nors dabartinio rinkos dydžio apskaičiavimų nėra, jie tikrai dar labiau išaugo. Tiesiog atsižvelkite į žetonų, parduotų per pirmuosius du metų mėnesius, nominalią vertę: Iki vasario buvo parduota beveik 150 000 šių žetonų už maždaug 310 milijonų USD - beveik penkis kartus viršija parduotą sumą per visus 2020 metus.

„Tai yra ateitis“, - sako aktorius Williamas Shatneris, skambindamas iš „Zoom“ iš savo San Fernando slėnio namų. Pernai liepą 89 metų Shatneris pardavė savo gyvenimo ir karjeros atminimo daiktus kaip virtualias „Wax blockchain“ prekybos puslapyje. Penki doleriai buvo tinkami penkių kortelių paketui. 25 doleriai jums suteikė 25 kortelių pakuotę, kolekciją, kurioje buvo atvirų nuotraukų iš jo „Star Trek“ dienų ... ir 68 metų dantų rentgeno nuotrauką. Jie išparduoti per devynias minutes. Viena rečiausių kortelių - „Shatner“ smūgis iš 2000-ųjų - neseniai buvo parduota už 6800 USD. 

Peterio Thielio įkūrėjo fondas yra investuotojas į didžiausią NFT rinką „OpenSea“.

Peterio Thielio įkūrėjo fondas yra investuotojas į didžiausią NFT rinką „OpenSea“;

 Dvyniams Winklevoss priklauso konkurentas „Nifty Gateway“.

 Dvyniams Winklevoss priklauso konkurentas „Nifty Gateway“.

Kas yra NFT?


Paprasčiausia, NFT yra įrašas „blockchain“, tos pačios decentralizuotos skaitmeninės knygos technologijos, kuri yra kriptovaliutų, tokių kaip „Bitcoin“, pagrindas. Tačiau skirtingai nei „Bitcoin“, kuris yra pakeičiamas, o tai reiškia, kad viena moneta iš esmės nesiskiria nuo kitos ir yra lygiavertės vertės, - šių blokų grandinių žetonai nėra keičiami. Tai reiškia, kad jie yra unikalūs, todėl gali atspindėti vienetinius dalykus, pavyzdžiui, retą Williamo Shatnerio smūgį į galvą ar net nekilnojamojo turto dalį.

Kadangi jie yra unikalūs ir saugomi „blockchain“, neabejotinai jie yra autentiški. Tai ypač svarbu, kai jų atstovaujamas turtas yra skaitmeninis. Kadangi skaitmeninius failus galima be galo ir tobulai kopijuoti, sunku turėti (ar parduoti) retą skaitmeninę kapitono Kirko nuotrauką. NTF prieigos raktas išsprendžia mįslę įrodydamas, kad vienas skaitmeninis failas yra vienintelis „originalas“.

Pirkdami NFT, įsigyjate ir neištrinamą turto nuosavybės įrašą, ir prieigą prie faktinio turto. Šis turtas gali būti bet koks. Šiuo metu jie dažniausiai yra skaitmeninio meno kūriniai ar prekybos kortelės. Kai kurios yra virtualios prekės, esančios tik jas parduodančioje rinkoje, o kai kurios yra išsaugotos žinomais skaitmeniniais formatais, pavyzdžiui, JPEG ar PDF. Nedidelė NFT mažuma yra faktinio, fizinio objekto nuosavybės skaitmeninis įrašas.

Kada viskas prasidėjo?


Maždaug 2017 m. Du populiarūs ankstyvieji NFT buvo „CryptoPunks“, skaitmeniniai 10 000 žmonių ir gyvūnų simbolių atvaizdai gražioje, 8 bitų stiliaus animacijoje ir „CryptoKitties“ - fantastiškai nupieštų kačių kolekcija. Iš pradžių jie buvo atiduoti nemokamai. Vertingiausi „CryptoKitties“ dabar parduodami už daugiau nei 100 000 USD, „CryptoPunks“ - už daugiau nei 1 mln. „Norėčiau pasakyti, kad žinojome, kaip viskas vyks“, - pripažįsta Mackas Flavelle'as, vienas iš „CryptoKitties“ kūrėjų. - Bet mes vistiek buvome nustebinti kaip ir visi.

Kuo ypatingi žetonai?


Pirkėjui jie pateikia saugų skaitmeninio objekto nuosavybės sertifikatą, apsaugantį prekės vertę. Internetas leidžia lengvai kažką kopijuoti ir klastoti, o be neginčijamo nuosavybės įrašo, pvz., NFT, turtas iš esmės yra nieko vertas.

Pardavėjui NFT leidžia ne tik parduoti ką nors šiandien, bet ir uždirbti rytoj. Ypač menininkai istoriškai stengėsi gauti atlygį, jei jų kūryba vertinga. NFT gali būti užkoduoti, kad originalus kūrėjas galėtų rinkti pinigus kiekvieną kartą, kai žetonas parduodamas, paprastai už 2,5–10% pardavimo procentus. Galimybė nustatyti pasikartojantį pajamų srautą patinka visiems žinomiems žmonėms, norintiems išplėsti savo šlovės uždarbio potencialą. Pavyzdžiui, „YouTube“ žvaigždė Loganas Paulas praėjusį savaitgalį pardavė 5 milijonų dolerių vertės savo NFT - jo paties „Pokémon“ trenerio stiliaus dėžutės atvaizdą.

„NFT yra vienintelis didžiausias galios valdymo persiorientavimas atgal į menininko rankas iš esmės nuo Renesanso laikų ir spaustuvės“, - sako Londone gyvenantis menininkas Benjaminas Gentilli. Prieš keturis mėnesius jis pardavė NFT per „Christie’s“ už 131 250 USD, beveik 10 kartų viršijančių numatomą kainą. „Tai kviečia žmones, susikūrusius savo auditoriją - galbūt socialiniuose tinkluose, - parduoti kūrinius tiesiogiai savo auditorijai.“

„Beeple“ koliažas parduodamas „Christie’s“; menininkas taip pat bendradarbiavo su tokiais prekės ženklais kaip „Nike“ ir „Louis Vuitton“.

Kodėl NFT šiuo metu yra naujienose?

Veiksnių derinys. Pagrindinės įžymybės, tokios kaip Paulius, stebi šią tendenciją ir nustumia ją į dėmesio centrą. „Christie’s“ pardavimai daro tą patį, garbingi aukcionų namai suteikia žanrui teisėtumo jausmą. Kitą savaitę „Christie’s“ baigs 14 dienų internetinį skaitmeninio menininko Beeple kūrinio pardavimą. Pradinis pasiūlymas už jo darbą - virtualų koliažą su nuotraukomis iš jo gyvenimo, nufotografuotų per 5000 dienų iš eilės, buvo 100 USD ir nuo to laiko viršijo 1 mln.

Kitas svarbus žaidėjas: „NBA Top Shot“ - svetainė, atidaryta praėjusių metų spalį, skirta virtualiosioms vaizdo įrašų krepšinio kortelėms. Šie vadinamieji „Moments“ parduodami penkių kortelių pakuotėse, o vėliau perparduodami klestinčioje antrinėje rinkoje; kolekcijos vėliau rodomos viešai matomuose profilio puslapiuose, kurie veikia kaip virtualūs trofėjai..

„Top Shot“ jau buvo parduota už 200 mln. USD, tai yra daugiau nei du trečdaliai sandorių per pastarąją savaitę. Pirmadienį buvo pasiektas naujas rekordas, kai 31 metų Los Andželo gyventojas Jesse'as Schwarzas už 208 000 USD įsigijo „Lebron Moment“ - klipą, sklandantį vienomis rankomis, per 2019 m. Vakarų konferencijos finalą. „Žmonės iš pradžių sakė:„ Jūs ką tik išleidote 200 000 USD. Ar išprotėjai? ’“, - prisimena Schwarzas. Jis mano, kad jau galėtų parduoti „Lebron Moment“ už 1 mln. USD ar daugiau. „Žmonių pasitikėjimas„ blockchain “pasiekė pagrindinį lygį. Šis produktas negąsdina žmonių ... Galų gale visi bus laive “, - sako jis gūžtelėdamas pečiais.

Ar turėtumėte nusipirkti NFT?
Nesvarbu, ar perkate vaizduojamąjį meną, ar 1982 m. Moutoną Rothschildą, ar „CryptoKitty“, investavimas į alternatyvias rinkas kelia didesnę riziką ir mažesnį atlygį nei pinigai, investuojami į įprastas akcijas. Pavyzdžiui, neseniai atliktame „Citi“ tyrime nustatyta, kad šiuolaikinio meno rinka nuo 1985 m. Iki 2018 m. Sudarė 7,5% metinę grąžą. Tuo tarpu akcijos beveik 10% grąžą. Ir nors šiuo metu NFT kainos kyla. NFT rinka iš esmės yra spekuliatyvi ir tikriausiai turės laukinių kainų svyravimų, kuriuos per pastaruosius kelerius metus patyrė kripto rinka. Pavyzdžiui, „Bitcoin“ šiandien kainuoja apie 50 000 USD. Prieš dvylika mėnesių jis buvo vertas mažiau nei penktadalio to.

"Yra didelė rizikos ", - sako Nadya Ivanova, artima NFT stebėtoja iš investicinio banko "BNP Paribas" L'Atelier. „Svarbu suprasti NFT rinką labai nauja. Ir mes vis dar išgyvename skirtingus ciklus, kurie nustato, kokia yra tikroji kažko vertė “.