Nuo šiol visos startuolių finansavimo galimybės – vienoje vietoje

Nuo šiol visos startuolių finansavimo galimybės – vienoje vietoje
Nuo šiol visos startuolių finansavimo galimybės – vienoje vietoje

Nors šiuo metu netrūksta verslo finansavimo galimybių, tačiau finansinių lėšų trūkumas inovatyvaus verslo vystymui – viena pagrindinių viso pasaulio startuolių problemų, kuri neaplenkia ir Lietuvos. Siekiant padėti atrasti finansavimo galimybes ir visą reikiamą informaciją finansavimo klausimais, „Startup Lithuania“ sukūrė interaktyvią platformą „Funding Guide“, kuri skirta padėti inovatyvių verslų kūrėjams atrasti jiems tinkamas lėšų pritraukimo galimybes.


„Kaip rodo „Startup Lithuania“ 2020 m. pabaigoje atliktos reprezentatyvios Lietuvos startuolių apklausos duomenys, net 39 proc. šalies startuolių susiduria su finansinių lėšų trūkumu, kas itin apsunkina jų verslo vystymąsi. Konsultuojant startuolius pastebime, kad dažniausiai užduodami klausimai taipogi susiję su verslo finansavimu. Pirmą kartą kuriantiems inovatyvius verslus asmenims trūksta žinių apie investicijų pritraukimą, rizikos kapitalo fondų lūkesčius ar koks finansų pritraukimo būdas jiems tinkamiausias pagal verslo vystymo stadiją. Būtent todėl ir sukūrėme finansavimo gidą, kurio pagalba siekiame padėti startuoliams atrasti jiems tinkamas finansavimo galimybes ir informaciją apie tai. Tikimės, kad ši platforma prisidės prie dar spartesnio startuolių augimo ir jų inovatyvų verslą perkels į kitą lygį“, – teigia Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė. Interaktyvioje virtualioje platformoje startuoliai, išskirdami savo verslo stadiją, galės išsigryninti, kuriomis finansavimo galimybėmis jie gali pasinaudoti bei atrasti šiuo metu jiems pateiktus pasiūlymus ar priemones. Startuolių kūrėjai šioje platformoje turės galimybę nuolat pasitikrinti kokias finansavimo galimybes jiems siūlo akseleratoriai, verslo angelai, rizikos kapitalo fondo dalyviai, atrasti valstybės paramą ir pasiūlymus bei kitas startuolių ekosistemos dalyvių viešai skelbiamas galimybes gauti lėšų. Platformą galima rasti svetainėje:
www.startuplithuania.com
Gytenis Galkis, akseleravimo fondo „70V“ partneris, bendraudamas su startuoliais taip pat mato tokių įrankių poreikį, todėl tiki, kad „Funding Guide“ kurs didelę vertę startuoliams ir padės jiems susigaudyti painiame kelyje.
„Kartu su visa „70V“ komanda labai džiaugiamės „Startup Lithuania“ iniciatyva sukurti interaktyvų startuolių finansavimo gidą. Vis daugiau žmonių domisi nuosavo verslo steigimu, turi puikių įžvalgų ir idėjų, kaip pagerinti pasaulį, Lietuvos vyriausybė prisideda prie to sparčiai gerindama verslo vystymo aplinką bei kurdama puikias finansavimo galimybes vystantiems verslą Lietuvoje. Tačiau tikime, kad yra labai lengva pasiklysti tarp visų priemonių ir organizacijų suteikiančių paramą, paskolas, finansavimą ir panašią pagalbą, todėl turėti viską vienoje interaktyvioje svetainėje yra be galo patogu”, – sako Gytenis Galkis.
Jam antrina ir Rokas Pečiulaitis, rizikos kapitalo fondo „Contrarian Ventures” vykdantys partneris, kuris teigia, kad „Funding Guide“ palengvins startuolių kelionę kuriant verslą, nes daugelis jų vis dar susiduria su finansinių lėšų pritraukimo sunkumais. „Džiugu, kad „Startup Lithuania” startavo su šia iniciatyva ir tikiu, kad ji bus itin aktuali ankstyvosios stadijos
startuoliams. Žinoma, internetinėje erdvėje informacijos apie finansavimą yra pateikta gausiai, tačiau tinkamą informaciją atsirinkti reikia daug laiko, todėl tokie pagalbiniai įrankiai, kaip finansavimo gidas bus puiki priemonė jaunam verslui. Visgi, patys matome, kokių sunkumų patiria startuoliai ir kad jiems tokios pagalbos reikia”, – tikina Rokas Pečiulaitis.

Apie Lietuvos startuolių ekosistemą:
„Startup Lithuania“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 1080 startuolių. Per 2021 metų pirmąjį pusmetį inovatyvūs verslai pritraukė daugiau nei 310 mln. Eur investicijų iš vietos ir užsienio investuotojų. Pagal duomenų platformos „Unicorns.lt“ pateikiamą informaciją, juridinį statusą turintys lietuviški startuoliai 2021 metų pirmąjį pusmetį sumokėjo 87,6 mln. Eur mokesčių valstybei, o vidutinis atlyginimas startuolių įmonėse siekė 2,7 tūkst. Eur.