Australija: Nėra įrodymų, kad „TikTok“ neteisingai naudoja duomenis
Nėra įrodymų, kad Kinijai priklausanti vaizdo įrašų programa „TikTok“ būtų netinkamai panaudojusi šimtų milijonų vartotojų duomenis, sakė Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas.
„Mes į šią problemą žiūrėjome rimtai ir nėra duomenų, leidžiančių teigti, kad buvo neteisėtai panaudoti žmonių duomenys“, - ministras pirmininkas pasakojo Espen saugumo forume Kolorado valstijoje, JAV.
„„ TikTok “programoje yra daugybė dalykų, kurie visuomenėje būtų gana nepatogūs, tačiau tai yra savotiškas socialinės medijos įrenginys“, - vaizdo konferencijoje teigė ministras pirmininkas.
Vis dėlto australai turėtų „labai gerai žinoti“, kad „TikTok“ ir kitos socialinės žiniasklaidos platformos, įskaitant JAV kompanijas, gauna didžiulį kiekį informacijos apie vartotojus ir abonentus, sakė Morrisonas.
„TikTok“ atveju skirtumas yra tas, kad „su šia informacija galima susipažinti suverenios valstybės lygiu“, - sakė ministras pirmininkas, nurodydamas Kinijos bendrovės teisinį įpareigojimą perduoti šiuos duomenis vyriausybės žvalgybai, jei jos to prašo.
„Bet aš manau, kad žmonės turi suprasti - šiuo metu nėra duomenų, leidžiančių manyti, kad pavojus kyla dėl saugumo interesų“, - teigė Morrisonas.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, nurodydamas grėsmę nacionaliniam saugumui, pirmadienį paragino „TikTok“ bendrovę „ByteDance“ per šešias savaites parduoti JAV programos segmentą amerikiečių įmonei, kitaip grasindamas sustabdyti savo veiklą JAV.
JAV bendrovė „Microsoft“ šiuo metu derasi su „ByteDance“, o bet koks sandoris gali apimti „TikTok“ Australijos verslą.
Tačiau Morrisonas atmetė tvirtinimus dėl ūmios grėsmės.
"Šiuo metu mes neturime priežasties apriboti šias programas. Žinoma, mes ir toliau jas stebėsime", - sakė Morrisonas.
Tačiau ministras pirmininkas taip pat pabrėžė, kad žmonės „turi suprasti, kur eina prailginimo laidas“.
Kinijos ambasadorius JAV Cui Tiankai pabrėžė, kad JAV reikalavimas parduoti „TikTok“ pažeidžia laisvosios rinkos principus.