Trump'as skelbia „TikTok“ draudimą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė uždraudžiantis „TikTok“ programą JAV ir ketina tai padaryti jau šeštadienį.

Trump'as skelbia „TikTok“ draudimą

„Kalbant apie„ TikTok “, mes jį uždrausime JAV“, - Trump'as sakė žurnalistams penktadienio vakarą (šeštadienio rytą Latvijos laiku) prezidento lėktuve, grįždamas iš vizito Floridoje.

Trumpas pareiškė, kad gali panaudoti nepaprastas ekonomines galias arba vykdomąjį raštą, kad uždraustų „TikTok“.

„Aš turiu tą galią“, - pabrėžė jis.

„Jis bus pasirašytas rytoj [šeštadienį]“, - pažadėjo Trampsas.

Jau pranešta, kad anksčiau JAV žiniasklaida, cituodama neoficialius šaltinius, pranešė, kad D.Trumpo administracija ketina reikalauti, kad Kinijos interneto technologijų bendrovė „ByteDance“ parduotų įmonę, valdančią „TikTok“ programą JAV.

„Wall Street Journal“ ir „Bloomberg“ rašė, kad tokį teiginį pateisins grėsmė JAV nacionaliniam saugumui dėl susirūpinimo, kad „TikTok“ gali būti panaudotas Kinijos komunistų vyriausybės interesais.

Jei „ByteDance“ nesutiks parduoti „TikTok“, programos gali būti uždrausta JAV, pranešė žiniasklaida.

Savo ruožtu televizijos kanalas „Fox News“ pranešė, kad „TikTok“ susidomėjimas yra kompiuterinių technologijų kompanija „Microsoft“, kuri pradėjo derybas dėl „TikTok“ įsigijimo. Sandorio vertė gali būti dešimtys milijardų dolerių.

Trump'as anksčiau patvirtino, kad „TikTok“ gali būti uždraustas. Tačiau jis nepatvirtino, kad ketina reikalauti „ByteDance“ parduoti programų valdymo įmonę.
"Mes vertiname" TikTok ". Mes galime uždrausti" TikTok ". Galime padaryti ir kitus dalykus. Yra keletas variantų, bet vyksta daug dalykų. Taigi, pažiūrėkime, kas atsitiks", - Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė Trump'as.

JAV pareigūnai pastaraisiais mėnesiais išreiškė susirūpinimą, kad Pekinas galėtų naudoti „TikTok“ šnipinėti ar cenzūruoti programų turinį.

Kita vertus, „TikTok“ neigia, kad būtų veikiama Kinijos vyriausybės.

„TikTok“ populiarumas pasaulyje pastaruoju metu sparčiai augo, ypač tarp jaunų žmonių. Programa siūlo kurti ir bendrinti trumpus vaizdo įrašus.

Jau pranešta, kad JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo liepos pradžioje paskelbė, kad Baltieji rūmai svarsto galimybę uždrausti Kinijos kompanijų, įskaitant „TikTok“, mobiliąsias programas.

"Kalbėdamas apie kinų programas žmonių mobiliuosiuose telefonuose, galiu jus patikinti, kad tuo pasirūpins ir JAV. Nenoriu aplenkti prezidento, bet tai yra problema, į kurią mes žiūrime", - „Pompeo“ pasakojo „Fox News“.

Jis atkreipė dėmesį, kad žmonės turėtų atsisiųsti tokias programas tik tuo atveju, jei nori, kad jų asmeninė informacija būtų prieinama Kinijos komunistų partijai.

Indija birželio mėnesį uždraudė 59 su Kinija susijusias mobiliąsias programas, įskaitant „TikTok“ ir „WeChat“, nurodydama nuogąstavimus, kad jos kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

Delis priėmė šį sprendimą kilus įtampai tarp dviejų šalių dėl Himalajų sienos ginčo. Per susirėmimus Galvano slėnyje Ladakhe mieste birželio 15 d. Žuvo 20 Indijos karių.

Vašingtonas jau yra įvedęs sankcijas Kinijos telekomunikacijų įrangos gamintojams „Huawei“ ir ZTE, kaltindamas juos keliančiais pavojų nacionaliniam saugumui JAV.