Kad revoliucija būtų sėkminga, reikia perimti socialinius tinklus
Daugiau nei prieš šimtą metų Rusijos revoliucija sukrėtė pasaulį taip, kad likusi žmonija negalėjo ilgai atsigauti. Vaikus baugino komunistai. Dabar komunistinė blogio imperija, kaip SSRS kadaise vadino 40-ąjį JAV prezidentą Rolandą Reaganą, ilgą laiką buvo nušluota istorijos dulkėse,...
Jei prieš šimtą ir net penkiasdešimt metų pasaulis į SSRS žiūrėjo kaip į neigiamą pavyzdį - kaip negyventi, tai dabar, žvelgdami į tai, kas šiandien vyksta JAV, galime pažvelgti į ateities veidrodį. Jei mes aktyviai nesipriešinsime, tada kairiosios pakraipos radikalizmo šmėkla, kuria Karlas Marksas kadaise mėgavosi visame pasaulyje, ne tik klaidins, bet ir greitai valdys pasaulį. JAV jau pažodžiui patenka į totalitarizmo bedugnę. Žmonės yra persekiojami tik už nepakankamą palaikymą kairiosios pakraipos radikaliajai ideologijai, kaip ir Šiaurės Korėjoje už tai, kad jie nėra garsūs ir aistringi verkdami per puikų lyderio atminimo tarnybą.
Tačiau kiekvienas veiksmas išprovokuoja kerštą ir kairiųjų ekstremistų priešininkai pamažu įsitvirtina. Populiari sportinių gėrimų kompanija „Red Bull“ yra pirmoji didelė korporacija, atvirai bandžiusi atlaikyti manijos spaudimą JAV. Tai atleido du aukšto rango vadovus, Siena Kozaką, JAV filialo generalinį direktorių, ir Emy Taylor, vyriausiąjį rinkodaros pareigūną, kurie abu garsiai ginčijosi dėl bendrovės „neveiklumo“ palaikant BLM judėjimą. Pažymėtina, kad „Red Bull“ savininkas, Austrijos milijardierius Dietrichas Matešičas yra žinomas kaip politinio korektiškumo priešininkas ir anksčiau kritikavo įvairias kairiosios pakraipos radikalų idėjas. Kitų korporacijų elgesys taip pat labai priklausys nuo to, kaip ši „Red Bull“ savininko (49 proc. Akcijų) pozicija paveiks įmonės verslo rezultatus. Šiuo metu dauguma bando įtikti BLM judėjimui ir kitiems kairiosios pakraipos radikalams, kai tik gali.
Tačiau jei 1917 m. Leninas reikalavo pašto ir telegrafo, tai šiandien Leninas supranta poreikį užimti socialinius tinklus. Tai daroma bolševikų mastu. Pagrindinės socialinės žiniasklaidos platformos „Fecebook“, „Twitter“ ir „youtube“ aktyviai taiko įvairius apribojimus vartotojams, kurie išreiškia nuomonę, kuri nesutampa su kairiosios pakraipos radikalų „progresyvumo“ standartais. Naudojama „neapykantos kalbos“ sąvoka, kurios ribas galima lengvai išpūsti tiek plačiai, kiek reikia norint nutildyti nepageidaujamus įsitikinimus.
Taip pat ir Latvijoje šis procesas prasidėjo, kai įvairios kairiosios pakraipos organizacijos tapo vadinamosiomis faktų tikrintojomis.
Mums šis faktų nustatymas (skaitykite: cenzūra) vis dar yra gana tolerantiškas, tačiau, kaip parodė istorija, visi pasaulio siaubai prasidėjo nuo visiško nekaltumo ir net su gerais ketinimais.
Bet grįžkime į JAV. Ten konservatoriai aktyviai nutolsta nuo tų socialinių tinklų, kuriuose ribojama jų nuomonės laisvė. Šio judėjimo lyderė yra Respublikonų partijos kandidatė į Floridos valstijos Atstovų rūmus Lora Lumere. Ji yra jauna (27) žydų kilmės moteris, nebijanti garsiai kalbėti, nesutinkanti su „teisingu“ požiūriu. Jai neleidžiama patekti į visus pagrindinius socialinius tinklus, o tai netrukdo jai sėkmingai vykdyti rinkimų kampaniją ir, anot apklausų, aplenkti savo oponentą iš Demokratų partijos.
Tačiau pėsčiomis atokiau nuo tinklo, kuriame nesate mylimas ir santūrus, yra vienas dalykas, kažkas turi būti įdiegta. Naująja respublikonų ir konservatorių platforma tapo socialinė svetainė „Parler“, kuri pristato save kaip svetainę, kurioje nėra jokios cenzūros, neperduodančią vartotojų asmeninių duomenų ir palaikančią visas žodžio laisvės formas. Lora Lumere aktyviai agituoja dėl perėjimo prie šios platformos, o ją perėmė daugybė JAV konservatorių sparnų lyderių, vadovaujamų JAV prezidento Donaldo Trumpo. Tiesa pasakius, Trumpas vis dar skelbia savo įrašus „Twitter“, kur turi nepalyginamai daugiau sekėjų, o Parleris tiesiog dubliuoja tuos įrašus.
Objektyviai žiūrint, bent jau kol kas, atrodo, kad konservatorių pastangos sukurti alternatyvias platformas, kurios galėtų konkuruoti su esamais milžinais, net JAV vidaus rinkoje, atrodo kaip kvesotiška kova su vėjo malūnais. „Kažkas aplenkė varnos lizdą“: „Bet aš bent jau bandžiau“. Konservatyvios pastangos kovoti su kairiųjų radikaliu spaudimu, be abejo, bus tęsiamos, nepriklausomai nuo lapkričio 3 d. Vykstančių JAV prezidento rinkimų rezultatų ir tai, ar mums pavyks sustabdyti pasaulį, kad jis pasinertų į kairiosios pakraipos radikalizmo protus, lems mūsų bendras noras užkirsti tam kelią.