Interpolas: kibernetiniai nusikaltėliai naudoja koronaviruso pandemiją, kad užpultų didesnius taikinius
Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja koronaviro pandemiją, kad nukreiptų savo dėmesį nuo asmenų ir mažų įmonių prie didelių korporacijų, vyriausybių ir ypatingos svarbos infrastruktūros objektų, antradienį perspėjo Interpolas.
Kelios policijos agentūros valstybės narės pranešė apie kenksmingus išpuolius prieš svarbią vyriausybės, ligoninių ir medicinos infrastruktūrą, jau užkluptą koronaviruso krizės.
Kaip parodė policijos tyrimai, dauguma užpuolikų gana tiksliai nustatė maksimalią pinigų sumą, kurios gali reikalauti iš užpultų organizacijų.
„Kibernetiniai nusikaltėliai plėtoja ir didina savo atakas nerimą keliančiu greičiu, pasinaudodami baime ir netiketumu, kurį sukelia nepastovi socialinė ir ekonominė padėtis, kurią sukūrė„ Covid-19 ““, - perspėjo Interpolo generalinis sekretorius Jurgenas Stockokas.
Interpolas taip pat pažymėjo, kad nusikaltėliai duomenų rinkimui vis dažniau naudoja kenkėjiškas programas.
Organizacija perspėjo, kad „netolimoje ateityje labai tikėtina dar didesnis elektroninių nusikaltimų augimas“, iš dalies dėl nuotolinio darbo daromo pažeidžiamumo.
Daugiau nei penktadalis šalių, apklaustų vykdant elektroninius nusikaltimus, vis labiau nerimauja dėl dezinformacijos apie „Covid-19“, sakė Interpolas.
Per mėnesį šalis aptiko 290 melagingos informacijos apie koronavirusą atvejų, daugeliu atvejų jame buvo paslėpta kenkėjiška programa.