Reikalaujama Beiruto uostą saugančių asmenų arešto

Libano kabineto teigimu, Beiruto uosto pareigūnai buvo atsakingi už uosto sandėlyje laikomo amonio salietrą, kuris, kaip įtariama, antradienį sukėlė precedento neturintį sprogimą, pranešė Libano kabinetas.

Reikalaujama Beiruto uostą saugančių asmenų arešto

Remiantis naujausiais vertinimais, tragedijos metu žuvo 135 žmonės ir apie 5000 buvo sužeisti, Libano transliuotojas MTV cituoja sveikatos ministrą Hamadą Hasaną. Dingusių asmenų paieška tęsiama.

„Aukščiausia karinė administracija reikalauja arešto visiems, kurie nuo 2014 m. Birželio mėn. Iki sprogimo dienos buvo susipažinę su amonio nitrato saugojimo ir saugumo klausimais, taip pat dokumentų patikrinimu“, - po vyriausybės posėdžio sakė informacijos ministras Manalis Abdussamasdas.

Kabinetas taip pat skelbia dviejų savaičių nepaprastąją padėtį Beirute. Karinė administracija bus atsakinga už saugumo užtikrinimą, sakė ministras.

Beirute iki 300 000 žmonių uoste po stipraus sprogimo liko benamiai, nes sprogimas sunaikino daugelį pastatų, trečiadienį sakė miesto viršininkas Marwanas Abudas.

Abudu atskleidė, kad 2014 m. Saugumo ataskaita perspėjo apie sprogimą Libano sostinėje, nes labai sprogstamosios medžiagos nebuvo saugomos taip, kad būtų užtikrintas visuomenės saugumas.

Anot jo, žalos dydis svyruoja nuo trijų iki penkių milijardų dolerių, o gal ir daugiau.

Libano ministras pirmininkas Hassanas Diabsas antradienį paskelbė, kad 2750 tonų amonio salietrą, esančios žemės ūkio trąšose,  sprogo šešerius metus saugomo uosto sandėlyje.