Izraelis šaudė į karinius objektus Sirijos pietuose

Izraelio armijos sraigtasparniai penktadienį smogė kariniams taikiniams Sirijos pietuose, reaguodami į šaudymus iš Izraelio Sirijos pusėje, eskaluodami įtampą tarp priešiškų tautų.

Izraelis šaudė į karinius objektus Sirijos pietuose

Kaip penktadienį pranešė Izraelis, „amunicija“ buvo šaudoma iš Sirijos sienos tvoros link Izraelio padėties Golano aukštumose, kurią Izraelis okupavo 1967 m. Šešių dienų kare.

Sviediniai apgadino transporto priemonę ir civilinį pastatą, sakoma Izraelio armijos pranešime.
Reaguodami į išpuolį, „pietų Sirijos sraigtasparniai kariniais tikslais smogė Sirijos ginkluotosioms pajėgoms“.

„Buvo pataikyta į daugybė taikinių, įskaitant Sirijos ginkluotųjų pajėgų stebėjimo stotį ir žvalgybos sistemas Sirijos ginkluotųjų pajėgų bazėse“, - sakoma pranešime.

Sirijos oficialioji naujienų agentūra SANA praneša, kad Izraelio raketos smogė į tris taikinius ir, kad išpuolio metu du žmonės buvo „sužeisti“ ir miške kilo gaisras.

Izraelis tiesiogiai nekaltino Sirijos pajėgų dėl ankstesnių susišaudymų, tačiau teigė, kad, jos manymu, Damasko vyriausybė yra atsakinga už šį įvykį.

Izraelis per pastarąsias dvi dienas paskelbė, kad stiprina savo karinį pajėgų buvimą prie šiaurinės sienos.

Kelios Izraelio žiniasklaidos priemonės praneša, kad šios priemonės įgyvendinamos reaguojant į didėjančias Libano šiitų grupės „Hezbollah“ grėsmes. Grupės kovotojai taip pat dislokuoti Sirijoje.

Pirmadienį vykdant Izraelio raketų išpuolį į pietus nuo Damasko, žuvo penki Irano remiami kovotojai, praneša britų Sirijos karo stebėjimo organizacija SOHR.

„Hezbollah“, kovojanti už vyriausybę Sirijos pilietiniame kare, patvirtino, kad viena iš aukų yra jos kovotoja.

Nuo Sirijos pilietinio karo pradžios Izraelis įvykdė šimtus išpuolių Sirijoje, tačiau apie šias operacijas jis kalbėjo retai.

Sirijos pilietinis karas prasidėjo 2011 m., O konfliktas palaipsniui susiskaidė daugelyje frontų tarp kurdų pajėgų, nuosaikių ir radikalių sunitų sukilėlių, vyriausybės kariuomenės ir jai lojalių sukarintų formų. Kelios užsienio šalys taip pat įsitraukė į įvairių grupių palaikymą.