Praėjusiais metais pasaulyje buvo nužudytas 212 aplinkos apsaugos aktyvistų - daugiausiai iki šiol

2019 m. Pasaulyje žuvo mažiausiai 212 aplinkos apsaugos aktyvistų, tai yra daugiausiai per metus nužudytų registruotų aplinkosaugininkų, trečiadienį pranešė nevyriausybinė organizacija „Global Witness“.

Praėjusiais metais pasaulyje buvo nužudytas 212 aplinkos apsaugos aktyvistų - daugiausiai iki šiol

Aplinkosaugos aktyvistams pavojingiausios šalys praėjusiais metais buvo Kolumbija ir Filipinai, kuriose žuvo atitinkamai 64 ir 43 aplinkosaugininkai. Šias šalis seka Brazilija, Meksika, Hondūras ir Gvatemala.

Vis dėlto tikrasis aukų skaičius greičiausiai bus didesnis, atsižvelgiant į tai, kad ne apie visus nusikaltimus pranešama, organizacija pripažino savo metiniame pranešime.
Apie 40% nužudytųjų yra vietinių genčių atstovai, du trečdaliai žmogžudysčių įvykdyti Lotynų Amerikoje, o viena iš dešimties aukų yra moteris.

141 žmogžudystė yra susijusi su konkrečiu ekonomikos sektoriumi, o daugiau nei trečdalyje šių atvejų aukos protestavo prieš minas. Be to, dauguma šių minų buvo nelegalios.

34 žmogžudystės buvo susijusios su žemės ūkiu, kuris būdingas tik Filipinams.

„Agroverslas, nafta, dujos ir kasyba nuolat buvo pagrindiniai išpuolių prieš žemės ir aplinkos gynėjus kurstytojai“, - teigė „Global Witness“ atstovas ir pridūrė, kad šioms pramonės šakoms taip pat tenka didžiausia atsakomybė už globalų atšilimą.