Kaip pragyventi iš kūrybos

Labai dažnai menininkams sakoma, kad jie negalės sukurti sėkmigos karjeros. Tiesa ta, kad kai kurie menininkai sunkiai suduria galą su galu, o kiti labai gerai uždirba ir gyvena parduodami savo kūrinius, taip padidindami savo pajamas. Šiame straipsnyje pateikiami septyni patarimai,...

Kaip pragyventi iš kūrybos

Visi esame girdėję apie alkanus menininkus, tačiau būti menininku gali būti labai perspektyvus pasirinkimas, jei tik įdėsi pastangų. Kol kiti menininkai stengiasi sudurti galą su galu, kiti uždirba didžiulius pinigus iš savo meno. Šie menininkai ne tik parduoda savo kūrinius, bet ir naudojasi kitais metodais, kad padidintų savo pajamas. Tiesa ta, kad visi menininkai gali užsidirbti, bet ne visi žino, nuo ko pradėti. Štai septyni patarimai, kaip pradėti užsidirbti pinigų kaip menininkui.

Imkitės stažuotės

Menininkams svarbu pradėti galvoti apie tai, kaip uždirbti pinigų iš savo meno, dar prieš baigiant universitetą. Vienas iš paprasčiausių būdų užmegzti kontaktus meno pasaulyje yra kreiptis dėl praktikos, kur turėsite galimybę dirbti su jau patyrusiais menininkais ir kitais šios srities atstovais.

Stažuotė galerijose suteiks galimybę dirbti meno pardavimo užkulisiuose, o tai suteiks jums žinių ir idėjų, kaip ateityje geriausiai parduoti savo meno kūrinius. Jei norite atlikti stažuotę, kreipkitės visur, kur įmanoma, nes šios praktikos dažnai užpildomos greitai, todėl nėra garantijos, kad jums bus pasiūlyta vieta.

Mokyti kitus

Meno sričių mokytojai turi gana stabilias pajamas, todėl galbūt norėsite apsvarstyti mokyti kitus ir taip užsitikrinti finansinį stabilumą. Tačiau svarbu įsitikinti, kad turite tam pakankamai patirties, kurią norite perduoti kitiems. Daugelis jaunų abiturientų nori tapti dailės mokytojais, tačiau dar neturi daug patirties. Ši pozicija paprastai yra labai populiari, todėl reikia gerai apgalvoti, ar tokiu būdu jums pavyks užsidirbti.

Sumažinkite savo išlaidas

Jauniems menininkams, kurie tik pradėjo savo karjerą, sunku numatyti savo pajamas. Jei per mėnesį neuždirbate pakankamai lėšų ir turite sumokėti sąskaitas, pravartu taupyti.

Sumažinti išlaidas galite persikeldami į labiau prieinamą būstą. Gyvenimas už miesto centro paprastai būna pigesnis, o dar daugiau pinigų galite sutaupyti gyvendami su kambario draugais, o ne vieni. Tai gali būti sunkus žingsnis, tačiau jei norite sutelkti dėmesį į kūrybą, tai gali būti geras dalykas bent jau tol, kol stabilizuosite savo pajamas.

Bendradarbiavimas su kitais menininkais ir kūrybininkais

Norėdami užsidirbti pinigų kaip menininkas, turite sukurti savo kontaktų ratą. Tokio kūrybininkų tinklo kūrimas suteikia galimybę susitikti su garsiais menininkais, jų atstovais ir meno pirkėjais. Jie suteiks jums supratimą apie meno pirkimą ir pardavimą, ir jie galbūt norės padėti jums sukurti parodas. Jei renginiuose ir parodose užmegsite kontaktą su kuo daugiau žmonių, jūsų karjeros galimybės pradės augti stebėtinai greitai. Menininkai, norėdami tobulėti ir sulaukti sėkmės, pasikliauja savo vidiniu menininkų ratu, ir vienintelis būdas prisijungti prie šio rato yra užmezgant ryšius.

Sukurkite meno biudžetą

Žmonės skiria biudžetą automobiliams ir nuomai, tad kodėl menininkai neskiria lėšų savo menui. Jei jūsų tikslas yra tapti profesionaliu menininku, o jūs turite išleisti pinigus įrangai ir kelionėms, turite turėti lėšų tai padaryti.

Sėskite ir suplanuokite mėnesio išlaidas menui, įskaitant įrangą ir keliones. Tai bus jūsų mėnesio biudžetas, kurį galėsite pridėti prie nuomos ir sąskaitų. Tai padės įsitikinti, kad neviršijate ar nenaudojate per daug savo lėšų.

Kurkite profilius socialiniuose tinkluose ir kūrybinėse pardavimo svetainėse

Šiandieniniame pasaulyje socialiniai tinklai kaip „Faceook”, „Instagram” yra viena lengviausių reklamos formų, suteikianti galimybę parodyti savo kūrybą pasauliui. Tokiose svetainės kaip „DeviantArt”, „Artandset”, „Saatchiart” Jūsų darbus gali pamatyti ir įsigyti kiti šių svetainių nariai, todėl tai puikus būdas parduoti savo pirmąjį meno kūrinį tiems, kurie tikrai gali tai įvertinti. Užsiregistruoti šiose svetainėse galite nemokamai, taigi daugiau žmonių galės pamatyti Jūsų meną neišleidžiant nei cento.

Susikurkite asmeninę svetainę

Kiekvieną dieną internetinių svetainių turėjimo poreikis sparčiai auga. Tokią tendenciją lemia tai, jog savo veiklos ar idėjų skaitmenizavimas šiandien yra ypač naudingas. Internetinė svetainė padeda pasiekti daugiau žmonių bei perduoti jiems informaciją apie Jūsų veiklą tikslinei auditorijai.

Natūralu, jog, norint turėti asmeninę internetinę svetainę, ją reikia sukurti. Svetainės kūrimo būdų yra daugybė, tačiau žmonės dažniausiai renkasi tuos metodus, kurie nereikalauja didelių investicijų ir laiko. Įvairios internetinių svetainių kūrimo platformos, tokios kaip wix.com, zyro.com, oppy.in būtent tai ir suteikia. Jas kasdien renkasi vis daugiau žmonių, nes naudojimasis šiomis platformomis nereikalauja specifinių žinių bagažo. Menininkai dažniausiai kuria portfolio stiliaus svetaines, kur eksponuoja savo darbus, tačiau galite sukurti ir internetinę parduotuvę, kur lankytojai galėtų Jūsų kūrinius įsigyti. Toks pavyzdys yra ši benita-art.lt svetainė. 

Kad susilauktumėte lankytojų savo sukurtoje svetainėje, turėsite ją reklamuoti. Daug naudingų įrankių skaitmeniniam marketingui rasite svetainėje ten-tools.

Pasisemti įkvėpimo kuriant savo kūrybos profilį socialiniuose tinkluose ar asmeninę svetainę, galite apsilankę mano internetiniame puslapyje benita-art.lt ir instagrame.