Dėl socialinio atsiribojimo poreikio gripo infekcija visame pasaulyje buvo rekordiškai maža

Preliminarūs duomenys rodo, kad dėl pasaulinių socialinio distancijų taisyklių, kuriomis siekiama sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą, sezoninio gripo infekcijos sumažėjo iki rekordinio lygio.

Dėl socialinio atsiribojimo poreikio gripo infekcija visame pasaulyje buvo rekordiškai maža

Duomenys rodo, kad koronaviruso kontrolės priemonės turėjo precedento neturintį poveikį kitoms užkrečiamosioms ligoms.

Ligos, tokios kaip tymai ir kai kurios lytiškai plintančios ligos, labai sumažėjo Kinijoje, kuri pirmoji įvedė plačius apribojimus, tačiau labiausiai sumažėjo sezoninio gripo atvejais.
Pradėjus taikyti apribojimus, gripo atvejų, apie kuriuos kas mėnesį praneša Kinijos sveikatos ministerija, sumažėjo 90% - nuo vidutiniškai 290 000 atvejų per mėnesį anksčiau iki 23 000 atvejų per mėnesį šiais metais.

Kanados gripo stebėjimo sistema naujausiame pranešime taip pat pranešė apie „ypač žemą“ užfiksuotą gripų skaičių, o kitos šalys, įskaitant Jungtinę Karalystę ir Australiją, pateikia tuos pačius duomenis savo savaitinėje gripo statistikoje.

Pietų Korėjos užkrečiamųjų ligų portalas naujausiame pranešime teigia, kad gripo atvejų sumažėjo 83%, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) apskaičiavo, kad kasmet su sezoniniu gripu yra susiję nuo trijų iki penkių milijonų sunkių ligų ir iki 500 000 mirčių.

Pasak ekspertų, nors sumažėjus gripo atvejų sumažėjo našta sveikatos priežiūros sistemoms ir sumažėjo mirštamumas nuo gripo, yra susirūpinimo, kad tai gali turėti neigiamos įtakos imuniteto lygiui būsimais gripo sezonais.