Koronavirusas į Naująją Zelandiją grįžo per daugiau nei 100 dienų

Antradienį Naujojoje Zelandijoje buvo užregistruoti pirmieji vietiniai naujojo koronaviro perdavimo atvejai per 102 dienas, pranešė pareigūnai.

Koronavirusas į Naująją Zelandiją grįžo per daugiau nei 100 dienų

Aucklande nustatyti keturi tokie atvejai, sakė Naujosios Zelandijos ministras pirmininkas Jindindas Ardernas.

Tos pačios šeimos nariai yra užkrėsti. Infekcijos šaltinio nepavyko nustatyti, atskleidė ministras pirmininkas.
„Po 102 dienų mes turime pirmuosius„ Covid-19 “atvejus, kai nėra prižiūrimo izoliacijos ar karantino (..). Mes visi neįtikėtinai sunkiai dirbome, kad užkirstume kelią tokiam scenarijui“, - sakė Ardenas, pelnęs tarptautinį pripažinimą už pirminį atsaką į pandemiją ir ją skatinsiantis. santūrumas.

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad Naujoji Zelandija numatė tokį scenarijų ir tam ruošėsi.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šiandien gyrė Naująją Zelandiją kaip pavyzdį kitoms šalims, kaip sėkmingai išnaikinti virusą iš visuomenės.

Naujojoje Zelandijoje virusas nebuvo perduotas visuomenei nuo gegužės mėnesio, o šalyje, kurioje gyvena penki milijonai žmonių, nuo naujos koronavirusinės ligos „Covid-19“ mirė tik 22 žmonės.

Dėl to pastaraisiais mėnesiais Naujosios Zelandijos gyventojai galėjo mėgautis beveik įprasta kasdienybe, nereikalaudami socialinio atsiribojimo ir leisdami sportinę bei kultūrinę veiklą.

Tačiau pareigūnai ne kartą ragino žmones nebūti neatsargiems ir įspėjo, kad gresia antroji viruso banga.

Reaguodamas į Oklando infekciją, miestas bus uždarytas mažiausiai trims dienoms nuo trečiadienio, o likusioje šalies dalyje bus atkurta nemažai socialinio atsiribojimo reikalavimų.