Lietuvos ir Moldovos vadovai aptarė politinę situaciją Moldovoje ir kovą su pandemija

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Moldovos Prezidente Maia Sandu. Pokalbis skirtas politinei situacijai Moldovoje, kovos su pandemija priemonėms bei saugumo situacijai regione aptarti.

Lietuvos ir Moldovos vadovai aptarė politinę situaciją Moldovoje ir kovą su pandemija

Valstybės vadovas pareiškė paramą Moldovos Prezidentei, siekiančiai permainų ir pasisakančiai už ambicingas reformas šalyje.

„Lietuva ir Moldova demonstruoja aiškų pasiryžimą siekti glaudesnio bendradarbiavimo, šiai šaliai pasirinkus eurointegracinį kelią. Prezidentės Maios Sandu ryžtas ir apsisprendimas labai reikalingas Moldovai įgyvendinant reformas ir siekiant suartėjimo su Europos Sąjunga“, – teigė Prezidentas.

Pokalbio metu aptarta pandemijos plitimo situacija ir jos suvaldymo iššūkiai. Prezidentas informavo, kad Lietuva svarsto galimybę pasidalyti vakcinomis su Moldova, kai šių kiekis mūsų šalyje bus pakankamas. Šalies vadovas pabrėžė aktyviai remiantis ES vakcinų dalijimosi su Rytų partnerystės valstybėmis mechanizmą ir reguliariai keliantis šį klausimą Europos Vadovų Tarybos posėdžiuose.

Apsikeista saugumo situacijos regione vertinimu. Prezidentai išreiškė susirūpinimą didėjančiu paliaubų pažeidimų skaičiumi Ukrainoje ir augančiu Rusijos karinės galios demonstravimu Ukrainos pasienyje.

Lietuvos ir Moldovos vadovai sutarė susitikti artimiausiu metu, kai tik pandeminė situacija leis.

Moldova yra aktyvi ES Rytų partnerystės dalyvė nuo pat šios iniciatyvos pradžios 2009 metais. 2014 m. pasirašyta Moldovos ir ES Asociacijos sutartis.