JT: 450 kankinimų atvejų užfiksuota Baltarusijoje

JT žmogaus teisių ekspertai pastarosiomis savaitėmis gavo pranešimus apie 450 kalinių kankinimo ir netinkamo elgesio atvejų per masinius sulaikymus Baltarusijoje.

JT: 450 kankinimų atvejų užfiksuota Baltarusijoje

Ekspertai žino apie smurtą prieš moteris ir vaikus, seksualinį išnaudojimą ir prievartavimą guminėmis lazdelėmis.

"Pagal tarptautinius žmogaus teisių įstatymus kankinimų draudimas yra absoliutus. Tai negali būti pateisinama jokiais pagrindais", - sakė ekspertai, kuriems pavesta stebėti situaciją Baltarusijoje, taip pat tokias pasaulines problemas kaip kankinimai, priverstiniai dingimai, savavališkas sulaikymas, įskaitant žodžio ir susirinkimų laisvę.

Mažiausiai šeši žmonės, sulaikyti po suklastotų prezidento rinkimų Baltarusijoje rugpjūčio 9 d., Vis dar nėra, tačiau praėjusį savaitgalį buvo pastebėti masiniai protestuotojų areštai, sakė ekspertai.

Baltarusijoje tęsiami protestai prieš rugpjūčio 9 d. Prezidento rinkimų, kurie dažnai peraugo į protestuotojų susidūrimus su saugumo pajėgomis, klastojimą. Per protestus sulaikyti tūkstančiai žmonių, keli šimtai sužeisti. Daugelio valstybinių įmonių darbuotojai streikuoja.

Remiantis oficialiais rezultatais, dabartinis autoritarinis prezidentas Lukašenka, valdantis nuo 1994 m., Surinko 80,1 proc. Balsų, o opozicijos kandidatė Svetlana Tikhanovska - 10,1 proc., Tačiau opozicija mano, kad rinkimų rezultatai yra suklastoti ir rinkimai laimėjo įtikinamai. . Europos Sąjunga taip pat nepripažįsta rinkimų rezultatų.