Pranešama, kad Jungtinėje Karalystėje „Huawei“ 5G draudimas gali būti dar kartą peržiūrėtas, jei Trumpas pralaimės 2020 m. Rinkimus

Liepos 14 d. Jungtinėje Karalystėje paskelbė, kad nuo kitų metų telekomunikacijų operatoriams bus nelegalu pirkti 5G įrangą iš „Huawei“. Operatoriai turės pašalinti visus esamus „Huawei 5G“ įrenginius iki 2027 m.

Pranešama, kad Jungtinėje Karalystėje „Huawei“  5G draudimas gali būti dar kartą peržiūrėtas, jei Trumpas pralaimės 2020 m. Rinkimus
  • Liepos 14 d. Jungtinėje Karalystėje paskelbė, kad nuo kitų metų telekomunikacijų operatoriams bus nelegalu pirkti 5G įrangą iš „Huawei“. Operatoriai turės pašalinti visus esamus „Huawei 5G“ įrenginius iki 2027 m.
  • Prieš paskelbimą vyriausybės tarnautojai informavo „Huawei“, kad sprendimo motyvai iš dalies buvo geopolitiniai. Kaip pranešama, D.Trumpo administracija darė spaudimą Jungtinei Karalystei.
  • Jie taip pat užsiminė, kad draudimas gali būti persvarstytas, jei Trumpas pralaimės 2020 m. Rinkimus ir JAV sumažins spaudimą.

Jungtinės Karalystės suvaržė „Huawei“ dėl galimo 5G įrangos draudimo panaikinimo, jei Donaldas Trumpas pralaimėtų lapkričio mėnesio prezidento rinkimus, rašoma laikraščio „The Observer“ pranešime.

Liepos 14 d. JK vyriausybė paskelbė, kad kitais metais telekomunikacijų bendrovėms bus uždrausta pirkti „Huawei 5G“ įrangą, ir įpareigos iki 2027 m. Pašalinti visą turimą „Huawei 5G“ rinkinį. Kultūros ministras Oliveris Dowdenas teigė, kad JK draudimas buvo „negrįžtamas“. Tai įvyko po gegužės JAV vyriausybės paskelbto pranešimo, kad ji neleidžia JAV įmonėms pardavinėti „Huawei“ įrenginių.

Remiantis ataskaitom, JK valstybės tarnautojai „Huawei“ sakė, kad sprendimą iš dalies lėmė JAV spaudimas. Jie teigė, kad draudimas galėtų būti persvarstytas, jei Donaldui Trumpui nepavyktų laimėti 2020 m. Prezidento rinkimų, o JAV spaudimas sumažėtų.


JAV teigia, kad „Huawei“ veikia kaip įgaliotasis Kinijos vyriausybės šnipinėjimo agentas, todėl nuo 2019 m. pradžios bandoma uždrausti „Huawei“ 5G įrangą.

Po naujausių JAV sankcijų, susijusių su "Huawei" įrenginiais, kultūros ministrė Olivia Dowden teigė, kad JK „nebegali garantuoti saugumo“ Huawei įrenginiuose. 

Po pranešimo apie draudimą liepos 14 d. „Huawei“ atstovas pareiškė „Deja, mūsų ateitis JK tapo politizuota. Tai susiję su JAV prekybos politika, o ne su saugumu“.

„Mes atliksime išsamią apžvalgą, kokią įtakai tai darys mūsų verslui, ir bendradarbiausime su JK vyriausybe ir svarstysime kaip galėsime toliau prisidėti prie Britanijos komunikacijos vystymo“, - pridūrė atstovas. Praėjus mažiau nei savaitei po 5G sprendimo paskelbimo, „Huawei“ atskleidė, kad JK pastatys tris mažmeninės prekybos parduotuves.