Europos Komisija investuos 400 milijonų eurų, kad užtikrintų sąžiningą prieigą prie Covid-19 vakcinų

Pasak EK atstovybės Latvijoje spaudos sekretoriaus Kasparo Kreicso, pirmadienį Komisija patvirtino savo norą dalyvauti „Covax“ mechanizme, kurio tikslas - užtikrinti sąžiningą ir prieinamą vakcinų prieigą prie „Covid-19“ visur ir visiems, kuriems jų reikia.

Europos Komisija investuos 400 milijonų eurų, kad užtikrintų sąžiningą prieigą prie Covid-19 vakcinų

„Covax“ mechanizmą kartu valdo Gavi vakcinų aljansas, Pasirengimo epidemijai inovacijų koalicija (CEPI) ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Ja siekiama paspartinti Covid-19 vakcinų kūrimą ir gamybą bei užtikrinti, kad jos būtų teisingai ir vienodai prieinamos visoms pasaulio šalims.

Europos Sąjunga (ES) kartu su EB, valstybėmis narėmis ir Europos finansinėmis institucijomis yra įsipareigojusi sutelkti išteklius visuotiniam ES reagavimui į koronavirusą, o Komisija ketina sutelkti iki 400 milijonų eurų garantijas, kad palaikytų „Covax“ ir jos tikslus. .
Kaip paaiškino EK, artimiausiomis dienomis ir savaitėmis bus parengtos išsamios narystės ES ir indėlio sąlygos. Europos komanda yra pasirengusi panaudoti savo patirtį ir išteklius „Covax“, kad paspartintų ir išplėstų vakcinų kūrimą ir kaupimą viso pasaulio žmonėms tiek skurdžiose, tiek turtingose ​​šalyse.

ES dalyvavimas „Covax“ mechanizme vyksta kartu su ES derybomis su vakcinų kūrėjais, kurių metu siekiama padidinti vakcinų gamintojų pajėgumus, taip prisidedant prie pasaulinių pastangų.

Komisija yra įsipareigojusi užtikrinti, kad visi, kuriems reikalinga vakcina, galėtų ją gauti ne tik savo šalyje, bet ir bet kurioje pasaulio vietoje. Todėl EK sureagavo į PSO raginimą imtis veiksmų ir nuo 2020 m. Gegužės 4 d. Skyrė beveik 16 mlrd.

EK teigimu, pasaulinio atsako į koronavirusą etapas yra pasaulinė kampanija, skirta koronaviruso vakcinoms, gydymui ir tyrimams tiekti visur ir už prieinamą kainą, „Global Goal: Unite for our Future“, kurią gegužės 28 d. Pradėjo nevyriausybinė organizacija „Global“. Pilietis “ir jos globėja yra EB prezidentė Urzula von der Leiena.

Gegužės 4 d. Komisija taip pat pasiūlė „ACT-Accelerator“ - pasaulinę sistemą, skirtą koordinuoti pastangas ir paspartinti koronaviruso vakcinų, terapijos ir diagnostikos kūrimą.

Pasak EK, jos pagrindą sudaro trys partnerystės, grindžiamos visuotinio atsako į koronavirusą trim prioritetais. Pramonė, tyrėjai, fondai, reguliavimo institucijos ir tarptautinės organizacijos bendradarbiauja visuose partnerystės etapuose, kad pasiūlytų naujų įrankių ir sprendimų, pradedant moksliniais tyrimais ir baigiant jų diegimu.

„Covax“ yra „ACT-Accelerator“ iniciatyvos, pasaulinio bendradarbiavimo, siekiant paspartinti „Covid-19“ testų, terapijų ir vakcinų kūrimą, gamybą ir vienodas galimybes joms naudotis, ramstis visame pasaulyje. Apie „Covax“ mechanizmo sukūrimą, kuriam pirmininkauja Gavi, CEPI ir PSO, buvo paskelbta šių metų balandžio pabaigoje renginyje, kurį kartu organizavo PSO generalinis direktorius, Prancūzijos prezidentas, Europos Komisijos pirmininkas ir Billo ir Melindos Gateso fondas.