Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl Rusijos teismo sprendimo Dmitrijevo byloje

Užsienio reikalų ministerija (URM) apgailestauja dėl Rusijos Petrozavodsko miesto teismo sprendimo žmogaus teisių gynėjui Jurijui Dmitrijevui skirti trejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl Rusijos teismo sprendimo Dmitrijevo byloje

Nepaisant to, kad bausmė yra švelnesnė, nei prašo prokuratūra, ši teismo nutartis nėra laikoma teisinga, pabrėžė ministerija, pažymėdama, kad ji kenkė Dmitrijevo reputacijai ir sveikatai.

Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Dmitrijevas buvo sulaikytas 2016 m. Gruodžio 13 d., Remiantis abejotinais įtarimais. Anoniminis prašymas buvo panaudotas norint iškelti bylą prieš Dmitrijevą. Petrozavodsko miesto teismai jį išteisino 2018 m. Balandžio 5 d., Tačiau po dviejų mėnesių Karelijos aukščiausiasis teismas panaikino šį pirmosios instancijos išteisinamąjį nuosprendį ir perdavė bylą nagrinėti iš naujo.

Ministerija teigė, kad Dmitrijevas yra žinomas Karelijos istorikas, Tarptautinės istorijos, švietimo, labdaros ir žmogaus teisių memorialinės draugijos Karelijos skyriaus pirmininkas ir žmogaus teisių gynėjas, kuris 30 metų paskyrė Stalino politinių represijų aukoms atminti ir įsteigė Sandarmoh. “,„ Krasny Bor “ir represijų aukų kapai ant Sekirnajos kalno.