Iranas nemokės kompensacijos sudužusio Ukrainos keleivinio lėktuvo aukų artimiesiems

Iranas nemokės kompensacijų sausį dėl įvykusio nelaimės Ukrainos keleivinio lėktuvo aukų artimiesiems, sakė Irano centrinės draudimo organizacijos vadovas.

Iranas nemokės kompensacijos sudužusio Ukrainos keleivinio lėktuvo aukų artimiesiems

Ukrainos „Boeing 737“ keleivinis lėktuvas su 176 žmonėmis sudužo sausio 8 d., Praėjus kelioms valandoms po Irano raketų smūgio JAV bazėse Irake, reaguojant į sausio 3 d. Įvykusią JAV oro ataką Irake, kurioje žuvo Irano generolas ir dar devyni žmonės. 

Sausio 11 dieną Teheranas pripažino, kad Irano revoliucijos gvardija numušė Ukrainos lėktuvą.
Visi 176 laive buvę žmonės žuvo.

„Lėktuvą apdraudė Ukrainos ir Europos bendrovės, todėl jis turėtų padengti nuostolius“, - teigė Irano centrinės draudimo organizacijos vadovas Gholam Reza Soleimani ir pridūrė, kad Irano draudikai neturi nieko bendra su avarija.

Liepos viduryje paskelbtoje galutinėje Irano avarijos ataskaitoje teigiama, kad neteisingai suderintas oro gynybos sistemos radaras buvo didelė „žmogiška klaida“, dėl kurios Ukrainos keleivinis lėktuvas sudužo.

Irano užsienio reikalų ministerija praėjusį mėnesį sutiko „iš principo“ padengti žalą Ukrainai, tačiau teigė, kad vis dar reikia įveikti nemažai techninių ir teisinių kliūčių.

Iranas išsiuntė Prancūzijai „juodąsias dėžes“, kurios šiuo metu yra analizuojamos.