10 vyrų, sukūrusių visame pasaulyje žinomus prekės ženklus (mes žinojome jų vardus, bet nežinojome jų veidų)
Būti garsiu ne visada reiškia būti lengvai atpažįstamu. Taip yra šiems vyrams, kuriems pavyko sukurti mados imperijas. Girdėjome jų vardus, matėme jų piešinius ir atpažįstame jų logotipus. Vis dėlto ne visada žinome vyrų veidus, kurie yra už šių puikių mados prekės ženklų. „valandos.lt“...
1. Hubertas de Givenchy
Šis prancūzų dizaineris 1944 m. Paliko savo šeimą ir keliavo iš Beauvais į Paryžių, kad taptų siuvėju. Dirbdamas su svarbiais to meto dizaineriais, tokiais kaip Jacques'as Fathas, 1956 m. Atidarė savo kūrybinę dirbtuvę.
Jo nauji dizainai užginčijo įprastinius to meto mados stilius. Jis tapo mėgstamu garsių Amerikos figūrų, tokių kaip Audrey Hepburn, dizaineriu, kuris galų gale bus jo didžiausia ir garsiausia mūza.
Skirtingai nei kai kurie jo kolegos, jis domėjosi gabentais, masinės gamybos, raštuotais drabužiais, 1969 m. Išleisdamas savo pirmąją vyrų sportinę kolekciją. Tik 1995 m. Givenchy pasitraukė iš mados pramonės.
2. Yvesas Saint Laurentas
Prancūzų dizaineris nusprendė persikelti į Paryžių ankstyvame amžiuje, kad įgyvendintų savo svajonę tapti mados dizaineriu. Jo siekis buvo patenkintas, kai jis sutiko Christianą Diorą, kuris pasamdė jį savo padėjėju ir po mirties pavadino jį įpėdiniu. Tačiau vėliau jis buvo atleistas iš šių pareigų, tai paskatino jį įkurti savo įmonę su Pierre'u Bergé'u. Šis sprendimas buvo pradžia to, ką mes dabar žinome kaip Saint Laurent imperiją.
3. Pierre Balmain
„Balmain“ buvo vienas iš svarbiausių mados ramsčių XX amžiuje. Jis gimė Savojoje ir, persikėlęs į Paryžių mokytis architektūros ir stoti į Prancūzijos armiją, vėliau pradėjo dirbti savo motinos drabužių dirbtuvėse.
1945 m. Jis įkūrė prekės ženklą, kurį mes šiandien žinome. Dešimtajame dešimtmetyje jo vardas tapo geriau žinomas ir jis turėjo papuošti svarbiausias savo laikmečio figūras, įskaitant Marlene Dietrich ir Tailando karalienę.
1951 m. Niujorke atidarė butiką. Kartu su „Dior“ jie tapo svarbiais mados kartos „Naujojo žvilgsnio“ atstovais po Antrojo pasaulinio karo.
4. Aleksandras McQueenas
Aleksandras McQueenas baigė studijas 1985 m., Būdamas vos 16 metų, kad išmoktų siuvėjo amato. 1992 m. Jis baigė prestižinę Londono meno mokyklą, kurdamas mados kolekciją, įkvėptą Džeko Ripperio. Laimei, kad „McQueen“, „Vogue UK“ redaktorius dalyvavo parodoje ir nusipirko visus dizainus. Nuo to dizainerio karjera ir prasidėjo.
Dešimtajame dešimtmetyje jis įgijo puikią reputaciją ir pradėjo revoliuciją madoje. Jis buvo vyriausiasis „Givenchy“ dizaineris ir atsidavė kurti haute couture dizainus, nepamiršdamas savo prekės ženklo.
2000 m. Pabaigoje jis pardavė 51% savo prekės ženklo „Gucci“ ir paliko savo vietą „Givenchy“ tam, kad daugiau laiko skirtų savo mados įmonėms.
5. Cristóbal Balenciaga
Cristóbal Balenciaga savo karjerą pradėjo 1919 m., Atidaręs savo mados dirbtuves, padedamas vienos iš seserų ir, tikėtina, padedant Marchioness de Casa Torres. Kiek anksčiau jis pranešė apie save visuomenei ir karaliui, leisdamas atidaryti antrą dirbtuvę ir išplėsti savo verslą Madride. 1936 m. Jis buvo priverstas persikelti į Paryžių dėl Ispanijos pilietinio karo. Prancūzijos sostinėje jis pakeitė šeštojo dešimtmečio madą savo dizainu, kurio pagrindinis dėmesys buvo skiriamas patogumui, linijoms ir garsumui.
1968 m. Jis nusprendė atsisakyti mados.
6. Ralfas Laurenas
Įstojęs į JAV armiją ir 2 metus studijavęs verslą, Niujorko dizaineris pradėjo kaip kaklaraiščių kompanijos pardavėjas. 1967 m. Jis įtikino savo viršininką leisti jam pradėti kurti savo drabužių liniją.
Taigi jis pradėjo gaminti vyriškus drabužius pagal prekės ženklą „Polo“. 1971 m. Jis pradėjo kurti moteriškus drabužius. Dizaineris laimėjo galimybę papuošti kostiumais 1974 m. Pastatytame filme „Didysis Gatsbis“. Nuo tada jo prekės ženklas pasiekė tokį lygį, kokį mes šiandien žinome.
7. Louis Vuitton
Luisas paliko savo namus 13 metų Anchajuje, kad vyktų į Paryžių. Po ilgos kelionės 1837 m. Jis, būdamas 16 metų, atvyko į Prancūzijos sostinę. Kartą ten jam pavyko tapti dėžučių gamintojo ir pakuotojo pameistriu ir galiausiai tapti praktikos ekspertu. Jo žinomumas buvo toks, kad 1852 m. Napoleono III žmona pasamdė jį kaip asmeninį dėžutės gamintoją ir pakuotoją, išpopuliarėjusį to meto aukštesniojoje klasėje.
1854 m. Jis kartu su žmona atidarė savo dirbtuves. Laikui bėgant, jo verslas augo ir jis pradėjo išbandyti naujus stilius. Jo šlovė buvo tokia didelė, kad jis netgi sukūrė dizainus tiems, kurie nepriklausė Prancūzijos karalystei, pavyzdžiui, Egipto vicekaraliui Ismalas Pasha.
Nors jo verslas nukentėjo dėl socialinių ir politinių problemų, dizaineris nepasidavė iki mirties 70 metų amžiaus.
8. Gianni Versace
Padėjęs motinai siūti drabužius būdamas vaikas, jis įkūrė savo pirmąjį butiką 1978 m. Milane, nepaisant to, kad anksčiau studijavo architektūrą. Pripažintas už savo spalvingus dizainus ir unikalų post-pop supratimo būdą, jis papuošė tokis žvaigždes kaip Madonna, Michaelas Jacksonas, Paulius McCartney, Linda Evangelista, Naomi Campbell ir honorarais kaip ponia Di. Savo darbais jis užmezgė ryšį tarp šou verslo ir mados.
Po netikėtos jo mirties žmonės manė, kad prekės ženklas žlugs. Tačiau jo sesuo Donatella žinojo, kaip tęsti savo brolio darbą, ir šis prekės ženklas toliau klestėjo.
9. Calvin Klein
Garsus amerikiečių dizaineris lankėsi Manhatano aukštojoje meno ir dizaino mokykloje ir stažavosi Niujorko mados technologijos institute. Kiek vėliau, 1968 m., Jis sukūrė prekės ženklą savo vardu, kuris tapo žinomas dėl minimalistinių paltų ir drabužių. Tačiau tai, kas iš tikrųjų sukrėtė visuomenę, buvo jo provokuojami apatinių drabužių dizainai - vienas iš pagrindinių bendrovės pajamų šaltinių iki šiol. Taip pat jis buvo pirmasis dizaineris, į bendrą rinką pristatęs „unisex“ kvepalus „CK One“ ir firminius džinsus. 2002 m. Gruodžio viduryje jis pardavė savo įmonę Phillips-Van Heusen.
10. Christianas Dioras
Įtakingas prancūzų mados dizaineris Christianas Dioras gimė buržuazinėje šeimoje Prancūzijoje. Studijavęs politikos mokslus koledže, jis paliko studijas, kad pasitrauktų į madą. Jis pradėjo eskizuodamas garsiajam dizaineriui Robertui Pigetui. Tada, 1946 m., Paryžiuje jis atidarė savo siuvimo namus. Jis buvo žinomas dėl savo judėjimo „Naujas žvilgsnis“, moteriško stiliaus, kuris išsiskyrė dėl savo dizainų pasisukusių pečių, lieknų juosmenų ir plačių sijonų, kurie buvo 20 cm atstumu nuo grindų.
Ar jūs jau žinojote bet kurio iš šių dizainerių istoriją ar veidą? Kas dar turėtu būtų įtrauktas į šį sąrašą?