„Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas Buterinas paaukoja daugiau nei 1 milijardą dolerių Indijos „Covid“ pagalbos fondui ir kitoms labdaros organizacijoms

„Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas Buterinas, prieš mažiau nei dvi savaites tapęs jauniausiu pasaulyje žinomu kriptografijos milijardieriumi, Indijos „Covid“ pagalbos fondui ir daugybei kitų labdaros organizacijų paaukojo daugiau nei 1 mlrd.

„Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas Buterinas paaukoja daugiau nei 1 milijardą dolerių Indijos „Covid“ pagalbos fondui ir kitoms labdaros organizacijoms

Jis paaukojo didžiulius kiekius šunų tematikos memų žetonų, kuriuos jam padovanojo „Shiba Inu“ monetos (SHIB), „Dogelon“ (ELON) ir „Akita Inu“ (AKITA) kūrėjai. Šios kriptovaliutos pradėjo veikti po stulbinančio pastarųjų kelių mėnesių „Dogecoin“ kilimo. Nors pastatytos aplink panašius memus, šios kopijos turi žymiai didesnes žetonų atsargas.

Vieno sandorio metu Buterinas paaukojo 50 trln. SHIB žetonų, kurių vertė 1,2 mlrd. į Indijos technologijų verslininko Sandeepo Nailwalo įsteigtą pagalbos fondą „India Covid“. „Nailwal“ yra geriausiai žinomas kaip „Polygon“ įkūrėjas ir COO. Tai yra protokolas, kuris sujungia „Ethereum“ keičiamo dydžio sprendimus daugialypėje grandinėje. Anksčiau balandžio mėnesį Buterinas paaukojo fondui apie 600 000 USD eterio ir gamintojo (MKR) žetonų.

„Nailwal“ nedelsdama kreipėsi į „Twitter“, kad padėkotų „Buterin“ ir patikintų SHIB investuotojus, kad lėšos bus išleistos atsakingai. „Mes nedarysime nieko, kas pakenktų bet kuriai bendruomenei, ypač mažmeninės prekybos bendruomenei, susijusiai su SHIB“, - rašė Nailwalas.

Tarp kitų reikšmingų aukų, kurių suma siekia milijonus dolerių , yra dovanos ne pelno siekiančiai labdaros vertintojai „GiveWell“, „Methuselah Foundation“, kuri orientuota į žmogaus gyvenimo trukmės pailginimą, ir „Machine Intelligence Research Institute“, kurios pagrindinis - sukurti saugias dirbtinio intelekto (AI) technologijas.

Matyt, žetonai buvo suteikti Buterinui darant prielaidą, kad jis jų neparduos. Anoniminiai „Shiba Token“ kūrėjai per pastaruosius metus išsiuntė 50% SHIB žetonų atsargų į Vitaliko Buterino piniginę. Monetos svetainėje teigiama, kad 50% viso tiekimo „sudegino Vitalik Buterin“, tai reiškia, kad žetonai buvo visam laikui pašalinti iš apyvartos. Kai kurie rinkos stebėtojai spėjo, kad „Buterin“ gali „pakloti“ SHIB turėtojus - paprasčiausiai kalbant, parduoti monetas, nukreipdamas rinkodaros triuką prieš kūrėjus ir savininkus. Ir iš tiesų, Buterino žingsniai ženkliai paveikė žetonų kainas. Anot „Coinbase“, Shiba Inu sumažėjo 36%, Dogelon Marsas sumažėjo 65%, o Akita Inu - per pastarąsias dvidešimt keturias valandas, sumažėjo daugiau kaip 50%.

Svarbu tai, kad tai gali reikšti, kad faktinė labdaros organizacijų pagalba gali būti daug mažesnė už numatytas sumas.

Buterinas vis dar turi daugiau nei 1 milijardą dolerių eteryje, nors praktiškai visus savo turimus fondus jis pervedė kitu adresu prieš pat aukodamas.