Baltijos burbulas sprogo: jūs turite eiti savarankiškai, atvykdami ir iš Estijos
Įvažiuodami į Latviją iš Latvijos, nuo šios dienos turite laikytis 14 izoliacijos, tai yra, neturite eiti į darbą ar mokyklą, lankytis viešuose renginiuose ar priimti svečių. Vienintelės išimtys yra tie, kurie gyvena Estijos pasienyje, ar jų vaikai, ir tokiu atveju savarankiškumo...
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) atnaujina dienos duomenis apie Covid-19 atvejų skaičių Europos šalyse ir apskaičiuoja 14 dienų bendrą atvejų skaičių 100 000 gyventojų. Kiekvieną penktadienį ligų prevencijos ir kontrolės centrai (SPCC) naudoja šiuos duomenis atnaujindami savo šalių sąrašą, kuriose Covid-19 paplitimas per pastarąsias 14 dienų, SPC nuomone, viršijo pavojingą ribą - 16 atvejų 100 000 gyventojų. todėl grįžtant iš šių šalių reikia laikytis 14 savęs izoliacijos dienų. ECDC duomenys parodė, kad penktadienį Lietuvoje dažnis buvo 15,6 atvejo 100 000 gyventojų, o Estijoje šis skaičius išaugo iki 20,8 atvejo.
Vakar, apie 17 val., Paskelbtame SPKC sąraše buvo identiški skaičiai, lyginant su Europos sąrašu, o tai reiškia, kad įvažiuojant į Estiją iš Latvijos ar vykstant per šią šalį tranzitu reikia laikytis 14 savęs izoliacijos dienų.
„Independent“ jau rašė, kad praėjusią savaitę SPC, saugodamas Baltijos burbulą, taikė išimtį Lietuvai ir Estijai, kurios apskaičiavo 14 dienų bendrą atvejų skaičių 100 000 gyventojų, naudodamas kitokį duomenų šaltinį nei kitos šalys, o tai leido išlaikyti abi kaimynines šalis. vadinamajame baltame sąraše.
Estijai laikinai nupiešta juostelė
Estijos įtraukimas į vadinamąjį geltonąjį sąrašą nereiškia, kad neturėtumėte keliauti į Estiją. Sienos nėra uždarytos, taip pat leidžiamas viešasis transportas, pavyzdžiui, lėktuvai ar autobusai. Tačiau iš Estijos įvažiuojant į Latviją būtina stebėti savęs izoliaciją, tai yra atsiriboti nuo kontaktų su kitais žmonėmis. Galite gyventi savo gyvenamojoje vietoje, tačiau jums neleidžiama priimti svečių, eiti į darbą, viešąsias, viešąsias ir kitas vietas, kur gyvena daugybė žmonių. Galite išeiti į lauką (vaikščioti gamtoje), jei laikotės 2 metrų atstumo nuo žmonių ir vengiate žmonių susibūrimo vietų (pavyzdžiui, parduotuvių), tačiau nesinaudojate viešuoju transportu. Norėdami nusipirkti būtiniausių prekių ar maisto, turėtumėte naudotis pristatymu į namus, vengdami kontakto su tiekėju, arba paprašykite artimųjų nusipirkti maisto, palikdami pirkinius prie durų. Kita vertus, jei nėra kitų sprendimų, užsidėjus veido kaukę ir stebint dviejų metrų atstumą tarp parduotuvės lankytojų ir darbuotojų, galima apsilankyti parduotuvėje.
14 dienų savęs izoliacijos reikalavimas netaikomas Estijos pasienyje gyvenantiems gyventojams, kurie kasdien eina į darbą ar švietimo įstaigą Estijoje. Jie galės tai daryti ir toliau, tačiau grįžę namo turės laikytis tam tikrų reikalavimų.
Šie reikalavimai taip pat taikomi tranzitui per Estiją, todėl galima naudotis ir oro linijų paslaugomis. Tačiau jei reikia iš Suomijos į Latviją nuvykti automobiliu, galite pasinaudoti „Tallink“ keltu, kuris du kartus per savaitę pradėjo reguliarius keleivinius skrydžius tarp Rygos ir Helsinkio.
Lietuva ir Estija švelnina taisykles
Lietuvoje ir Estijoje, taip pat Latvijoje šiuo metu galioja taisyklės, užtikrinančios saviizoliaciją grįžtant iš šalių, kuriose 14 dienų bendras Covid-19 dažnis yra 16 atvejų 100 000 gyventojų. Tačiau Lietuva ir Estija, skirtingai nei Latvija, nusprendė šią ribą padidinti iki 25 atvejų 100 000 gyventojų. Ši nauja tvarka įsigalios pirmadienį, o Estijoje ji bus taikoma imigrantams iš Latvijos, Lietuvos ir Suomijos.
Lietuva paragino Latviją išlaikyti vadinamąjį Baltijos burbulą, padidinant sergamumo ribą iki 25 ir išplėsti ją ne tik asmenims iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, bet ir visiems, keliaujantiems tarp Baltijos valstybių.
Specialūs susitarimai pasienyje
Kai ministrai praėjusią savaitę suprato, kad tiek Lietuva, tiek Estija turi puikią galimybę ateityje peržengti saviizoliacijos slenkstį, Ministrų kabinetas pakeitė kabineto reglamentą „Epidemiologinės saugos priemonės, siekiant apriboti Covid-19 infekcijos plitimą“, taikydamas specialias priemones. reguliavimas pasienyje, kad žmonės, kurie, pavyzdžiui, kasdien dirba ar studijuoja Lietuvoje ar Estijoje, galėtų ir toliau tai daryti, jei padaugės susirgimų kaimyninėse šalyse.
Jei sergamumas padidės kaimyninėse šalyse, vyriausybės sprendimas numato, kad žmonės, gyvenantys Latvijos pasienyje ir kasdien einantys dirbti ar į švietimo įstaigą Lietuvoje ar Estijoje, galės tai daryti ir toliau, tačiau grįždami namo turės atitikti tam tikrus reikalavimus. , organizuoti privačius susitikimus ir juose dalyvauti, lankytis viešose ir viešose vietose bei vietose, kur apsistoja daug žmonių, o apsistoja