„Eurolines“ toliau veiks Baltijos šalyse

Prancūzijos teismo sprendimas likviduoti autobusų kompaniją „Eurolines“ niekaip nepaveikia keleivių vežėjo „Eurolines“ veiklai Baltijos šalyse

„Eurolines“ toliau veiks Baltijos šalyse

Prancūzijos teismo sprendimas likviduoti autobusų kompaniją „Eurolines“ niekaip nepaveikia keleivių vežėjo „Eurolines“ veiklai Baltijos šalyse, sakė Baltijos „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.

Jis paaiškino, kad „Eurolines“ yra ne viena įmonė, o organizacija, įsikūrusi Briuselyje, Belgijoje. Skirtingose ​​šalyse yra įmonių, kurios veikia pagal šį prekės ženklą, nesusijusios viena su kita. Lietuvoje su šiuo prekės ženklu veikė įmonė „Kautra“, kuri teikia paslaugas ir Latvijoje.

„Prancūzijos„ Eurolines “yra atskira įmonė, veikianti tik toje šalyje ir neturinti ryšių su Lietuva, Latvija, Lenkija ar jokia kita šalimi už Prancūzijos ribų“, - aiškino Pavlovas.
Jis taip pat pabrėžė, kad „Eurolines“ ir toliau egzistuos Baltijos šalyse ir įmonė turi teisę naudoti šį prekės ženklą. Be to, nuo praėjusių metų prekės ženklo savininke tapo „Eurolines“, įsikūrusi Lietuvoje.

Pavlovas taip pat pridūrė, kad SIA „Eurolines“ egzistuoja Latvijoje, tačiau ji neturi nieko bendra su šiuo prekės ženklu.

Pranešama, kad Prancūzijos teismas antradienį nusprendė priversti likviduoti autobusų kompaniją „Eurolines“, naujienų agentūrai AFP sakė bendrovės darbuotojams atstovaujantis advokatas.

Po 35 metų gyvavimo dienos „Eurolines“ veiklą nutraukia penktadienį.

Praėjusiais metais „Eurolines“ perėmė vokiečių grupė „FlixBus“, tačiau profsąjungos sako, kad kontroliuojančioji bendrovė atsisakė ieškoti bendrovės pirkėjo ir koronaviruso pandemiją panaudojo kaip pretekstą prarasti darbo vietas.

Birželio pabaigoje „FlixBus“ paprašė iškelti „Eurolines“ bankroto bylą, tačiau teismas pareikalavo, kad „Eurolines“ teismo administratoriaus valdymas liktų dar mėnesį.

„„ FlixBus “(..) bando atsikratyti savo darbuotojų nieko nemokėdami“, - aiškina „Eurolines“ darbuotojams atstovaujantis advokatas.

„Eurolines“ vadovybė teismo sprendimo nekomentuoja, tačiau pabrėžia, kad bankroto bylos buvo neišvengiamos atsižvelgiant į įmonės finansinę padėtį.

„Eurolines“ taip pat priduria, kad įmonės finansines problemas staiga ir smarkiai pagilino krizė, kurią sukėlė koronaviruso pandemija.