Naujasis Prancūzijos vidaus reikalų ministras: Išgirdęs terminą „policijos smurtas“, man kyla žagsulys

Naujasis Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmanenas antradienį pasmerkė termino „policijos smurtas“ vartojimą, pabrėždamas, kad policija naudojo „teisėtą smurtą“.

Naujasis Prancūzijos vidaus reikalų ministras: Išgirdęs terminą „policijos smurtas“, man kyla žagsulys

„Kai girdžiu terminą„ policijos smurtas “, aš esu asmeniškai sukrėstas“, - sakė S. Darmanenas, kurio pirmtakas prieš tris savaites prarado savo kėdę dėl policijos pasipiktinimo negalėdamas apginti jų nuo nepagrįstų išpuolių.

Užuot klausęs kairiųjų radikalus ir gatvės chuliganus, protestuojančius prieš tariamą policijos smurtą, Christophas Castaneris uždraudė teisėsaugos pareigūnams sulaikymo metu naudoti smaugiančią rankeną.
„Policija naudoja smurtą, bet teisėtą smurtą“, - per Nacionalinės asamblėjos komiteto posėdį sakė Castanère įpėdinis.

Tačiau ministras pridūrė, kad policijos pareigūnai "turi būti proporcingi ir tai turi daryti kontroliuodami. Jei kai kurie žmonės tai daro pažeisdami profesinę etiką, bausmė turi būti nedelsiama".

Ankstyvą antradienio vakarą Darmanenas ir prezidentas Emanuelis Macronas lankėsi dviejuose Paryžiaus policijos padaliniuose. Apsilankymo metu teisėsaugos pareigūnams buvo pažadėta papildoma dešimt milijonų eurų parama policijos pareigūnų, kurie turi dirbti per naktį, atlyginimams padidinti.

Eliziejaus rūmų savininkas nurodė, kad vyriausybė demonstruoja solidarumą su policija, kuri neseniai vėl buvo garsiai įžeidžiama dėl tariamo žiaurumo ir rasizmo, kurį skatino juodojo George'o Floido mirtis per policijos sulaikymo operaciją Minesotoje, sukėlusią riaušes daugelyje JAV miestų.

Tuo tarpu feministės taip pat pradėjo protesto kampaniją prieš Darmaneno paskyrimą, nes jis vėl buvo pradėtas kaltinti dėl tariamo išžaginimo 2009 m., Kurį pats kategoriškai neigia.