Sulos skoniu pirkėjai nori mėgautis ne tik pavasarį
Sula – viena iš bundančios gamtos dovanų žmogui. Iš klevų ir beržų ankstyvą pavasarį tekantys syvai yra turtingi vitaminų, mineralų ir kitų vertingų medžiagų. Sula Lietuvoje vartojama nuo seno, tik šiandien vis daugiau žmonių dėl jos vyksta ne į mišką, o į parduotuvę.
„Beržų sula yra tarsi lietuviško pavasario skonis. Tradicija mėgautis šiuo gėrimu keliauja iš kartos į kartą. Ne veltui sula Lietuvoje yra pripažintas tautinio paveldo produktas. Tačiau šiandien ne kiekvienas turi noro bei galimybių nuvykti į mišką ir prisileisti šviežios sulos. Be to, reikia tinkamų įrankių, žinių ir įgūdžių, kad leidžiant sulą nebūtų pakenkta medžiui. Tad įsigyti sulos tiesiog parduotuvėje yra saugu, paprasta ir patogu“, – sako lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.
„Maximos“ duomenimis, sulos pardavimai tinklo parduotuvėse auga jau kelerius metus iš eilės, o didžiausias pardavimų šuolis fiksuotas prieš porą metų, kai per metus paklausa padidėjo net 28 procentais. Pernai „Maximos“ klientai įsigijo apie 78 tūkst. šio gėrimo pakuočių, o per pirmą šių metų ketvirtį – jau per 21 tūkstantį. Iš viso lietuviškame prekybos tinkle siūloma dešimt skirtingų sulos gėrimų.
E. Dapkienė pastebi, kad sveiką produktą atranda jaunesnės kartos pirkėjai, o populiarėja tiek gryna beržų sula, tiek skoninė. Pavyzdžiui, per tris šių metų mėnesius beržų sulos „Sip Sap“ su alijošiaus gabaliukais (330 ml pakuotėje) parduota daugiau negu pusantro karto daugiau lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Pats populiariausias pirkėjų pasirinkimas, „Maximos“ duomenimis, yra gryna beržų sula „Magnum“ (750 ml pakuotėje). Iš skoninės sulos pasiūlymų klientai dažniausiai renkasi to paties gamintojo sulą su mėtomis, taip pat – su citrinų sultimis.
Mitybos specialistai sulą vertina dėl jos antioksidacinio poveikio – gėrimas padeda stabdyti senėjimo procesus. Sulos sudėtyje gausu vitaminų ir mineralų, tokių kaip kalis ir kalcis, taip pat yra cinko, geležies, magnio, mangano, fosforo. Gėrimo vartojimas gali pagerinti medžiagų apykaitą, kepenų ir inkstų veiklą, sumažinti kraujospūdį. Jau seniai pastebėta, kad pavasarį geriama šviežia sula padeda sustiprinti organizmą ir pašalinti toksinus
Medikų teigimu, kad sula net gali būti naudojama kaip prausiklis, padedantis atjauninti veido odą ir saugantis ją nuo kenksmingo aplinkos poveikio, oksidacinio streso, UV spindulių.
„Maximos“ atstovė E. Dapkienė sako, kad didžiausia sulos paklausa parduotuvėse būna balandžio ir gegužės mėnesiais. „Žmonės Lietuvoje yra įpratę mėgautis sula, todėl labiausiai jos skoniu nori mėgautis būtent pavasarį. Tačiau, apskritai, aktyvi sulos paklausa išlieka nuo pavasario iki pat vasaros pabaigos“, – dalijasi E. Dapkienė.
Savo ruožtu miškininkai pastebi, kad sulos išgavimo laikas yra labai trumpas, vos 2–3 savaitės. Geriausiomis savybėmis pasižymi apyjaunių, o ne brandžių medžių sula.
Apie prekybos tinklą „Maxima“
Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.