Švedijos bažnyčios kunigų moterų skaičius viršijo vyrų skaičių

Pirmą kartą istorijoje moterų skaičius tarp Švedijos bažnyčios kunigų viršija vyrų skaičių.

Švedijos bažnyčios kunigų moterų skaičius viršijo vyrų skaičių

Pirmą kartą istorijoje moterų skaičius tarp Švedijos bažnyčios kunigų viršija vyrų skaičių, trečiadienį pranešė Švedijos bažnyčia. Tai įvyko praėjus 60 metų po to, kai pirmosios moterys galėjo tapti kunigėmis Švedijos bažnyčioje.

Iš 3 060 kunigų, šiuo metu tarnaujančių Švedijoje, 1 533 yra moterys arba 50,1% viso kunigų skaičiaus, sakė Švedijos bažnyčios sekretorė Kristina Grenholm.

"Žvelgiant iš istorinės perspektyvos, šis paritetas atsirado greičiau, nei mes anksčiau įsivaizdavome. 1990 m. Ataskaita prognozavo, kad 2090 m. Moterų bus perpus mažiau nei dvasininkų", - AFP sakė Grenlandija.

Švedijos liuteronų bažnyčia leido moterims kunigystę išlaikyti 1958 m., O pirmosios trys moterys buvo įšventintos 1960 m.

1982 m. Švedijos parlamentas atsisakė „sąžinės išlygos“, kuri leido dvasininkams vyrams atsisakyti bendradarbiauti su kolegom moterim.

Teologijos kursuose yra daugiau moterų nei vyrų, ir ši tendencija dar ryškesnė nuo 2000 m. Atsiskyrus bažnyčiai ir valstybei. 70 proc. Kandidatų į ordinacijos mokymo kursus yra moterys. Tai nustatyta 2013 m. Tyrime.

„Daugelis kongregacijų stengiasi, kad sekmadieniais prie altoriaus būtų ir vyras, ir moteris“, - teigė Grenlandija.

„Kadangi mes tikime, kad Dievas sukūrė, tiek vyrus, tiek moteris, pagal Dievo atvaizdą, svarbu, kad ne tik apie tai kalbėtume, bet ir kad jis būtų matomas“, - pridūrė ji.