Šiuolaikinė sportinė apranga gali pradėti "kvepėti" net skalbiant! Ką daryti?
Jei esate aistringas vyno mėgėjas, tuomet būtinai sukaupsite daug vyno kamščių. Arba galite nusipirkti naujų vietinėje namų apyvokos prekių parduotuvėje.
Net pati moderniausia sportinė apranga nėra apsaugota nuo nemalonaus kvapo, kurį sukelia prakaitas.
Priminsime, kad prakaitas savaime nekvepia. Jie pradeda kurti ypatingą aromatą tik susilietę su jūsų odos bakterijomis. Šiuolaikinė sportinė apranga daro puikų darbą, atstumdama prakaitą nuo jūsų odos, taip pat sukuria puikias sąlygas bakterijoms.
Laikui bėgant jūsų sportinė apranga įgauna tam tikrą kvapą. Bakterijos lengvai slepesi poliesteryje, todėl net reguliariai skalbdami drabužius jų neišplausite. Blogiausia, yra palikti šiuos drabužius uždarame sportiniame krepšyje net kelioms valandoms.
Kadangi dauguma žmonių net nežino, kad modernia sportine apranga reikia rūpestingai rūpintis, siūlome patarimus, kaip apsaugoti juos nuo blogo kvapo.
1 patarimas: nedelsdami imkitės veiksmų
Žurnalas „Men's Health“ pabrėžia, kad viskam svarbiausia yra judrios ir greitos operacijos. Neįprastas, tačiau efektyvus sprendimas yra iškart po treniruotės nusiprausti po dušu su visais drabužiais, o vėliau juos kruopščiai išgręžti. Iš šono tai gali atrodyti keistai, tačiau tai leidžia iš karto atsikratyti prakaito ir bakterijų.
Tada sudėkite į maišą ir kuo greičiau įmeskite į skalbimo mašiną. Blogiausiu atveju bent pakabinti vėdinti, nes mesti į skalbinių krūvą butu blogas pasirinkimas.
2 patarimas: geriausi plovimo būdai
Norėdami geriau pašalinti bakterijas iš drabužių, įpilkite į stiklinę baltojo acto ir vieną šaukštą kepimo sodos.
Vis dar kvepia? Valandą pamirkykite drabužius vandenyje su viena stikline baltojo acto, dviem šaukšteliais vandenilio peroksido ir dviem šaukšteliais kepimo sodos.
Tada dar kartą nuplaukite vandeniu, į kurį pridėta viena stiklinė acto ir šaukštas sodos.
3 patarimas: negadinkite savo pastangų
Stenkitės nenaudoti audinių minkštiklių ir džiovintuvų su šiais sportiniais drabužiais, nes jie gali pakenkti medžiagos gebėjimui sugerti prakaitą.
Taip pat svarbu retkarčiais plauti sportinį krepšį. Keli maži patarimai - įsitikinkite, kad šį maišą išvis galima skalbti skalbimo mašinoje, ir, jei įmanoma, išimkite iš jo visus geležinius daiktus.
Jei krepšys pagamintas iš odos, išdžiovinkite jį su popierių arba laikraščius, nes tai neutralizuos galimus kvapus.