Koronavirusas: PSO praneša, kad atvejų skaičius pasaulyje padidėjo

Naujų koronaviruso atvejų skaičius per 24 valandas išaugo beveik 260 000

Koronavirusas: PSO praneša, kad atvejų skaičius pasaulyje padidėjo

Naujų koronaviruso atvejų skaičius per 24 valandas išaugo beveik 260 000 - tai buvo didžiausias vienos dienos padidėjimas nuo pandemijos pradžios, šeštadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Pasak PSO, tai yra pirmas kartas, kai naujų kasdienių infekcijų skaičius viršija ketvirtadalį milijono.

Labiausiai padidėjo JAV, Brazilijoje, Indijoje ir Pietų Afrikoje.

Pasaulinis mirčių skaičius nuo koronaviruso taip pat išaugo 7 360 - tai yra didžiausias dienos skaičius nuo gegužės 10 dienos.

Ankstesnį naujų patvirtintų atvejų rekordinį padidėjimą PSO užfiksavo tik viena diena anksčiau.

Remiantis JAV Johno Hopkinso universiteto duomenimis, šeštadienį patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius perkopė 14 mln., O mirė daugiau nei 600 000.

Kas vyksta JAV?


Kai kuriose JAV valstijose, ypač pietinėse valstijose, daugėja atvejų, kai jie iš pradžių nenorėjo vykdyti karantino ar įpareigoti dėvėti kaukes. Floridoje, Teksase ir Arizonoje pastebimas ypač didelis bangų augimas.

Šiuo metu Florida yra JAV epidemijos epicentras. Šeštadienį valstybė užfiksavo daugiau nei 10 000 naujų infekcijų ir dar 90 mirčių, todėl bendras jos atvejų skaičius viršijo 337 000, o mirčių skaičius padidėjo daugiau nei 5000.

Pastarosiomis savaitėmis visos valstijos ligoninės taip pat įspėjo, kad jų ICU yra pajėgūs ir kad jie negali priimti naujų pacientų.

Priemonės, kuriomis siekiama sustabdyti viruso plitimą, įskaitant kaukių dėvėjimą, JAV tapo labai politizuotos.

Aukščiausias JAV užkrečiamųjų ligų ekspertas dr. Anthony Fauci penktadienį ragino valstybės ir vietos lyderius būti „veržliais“ užtikrinant, kad žmonės nešioja kaukes, nors vėliau prezidentas Donaldas Trumpas teigė, kad jis neprivalės kaukių dėvėti nacionaliniu lygiu.

Kurios kitos šalys mato padidėjimą?


Brazilijoje, kur koronavirusas ir jo sustabdymo priemonės buvo labai politizuotos, atvejų ir toliau daugėja - nors PSO anksčiau šią savaitę paskelbė, kad atvejų nebedaugėja.

Mokslininkai taip pat perspėjo, kad Indija vis dar gali būti per keletą mėnesių nuo savo protrūkio piko - nepaisant to, kad šalis jau turi trečiąjį pagal dydį patvirtintų atvejų skaičių. Labiausiai nukentėjusių miestų, įskaitant Mumbajų ir Bangalorą, ligoninės buvo priblokštos pacientų.

Indijoje per 24 valandas šeštadienį užregistruota dar 34 884 infekcijos, o dėl koronaviruso mirė 671 žmogus.

O Pietų Afrikoje, užsikretimų skaičius buvo vienas didžiausių per vieną dieną, šiuo metu Afrikos žemyne ​​užfiksuota daugiausiai infekcijų.

Kas vyksta Europoje?


Vakarų Europos šalys, kurioms pavyko iš esmės sustabdyti viruso plitimą, dabar pradeda iš naujo atidaryti savo sienas ir verslą.

Vis dėlto visoje Ispanijoje yra lokalių bangų - blogiausia šalies šiaurės rytų Katalonijos regione.


Regione vėl užfiksuota, kad patvirtintų atvejų skaičius kasdien padidėja daugiau nei 1000, o maždaug keturiems milijonams žmonių Barselonoje, La Noguera ir El Segrià buvo liepta likti namuose 15 dienų.

Tarp nustatytų priemonių yra draudimas viešiems ar privatiems renginiams, kurių skaičius yra didesnis nei 10 žmonių, taip pat draudimas lankytis globos namuose, sporto salėse ir naktiniuose klubuose. 

Ispanija tik maždaug prieš keturias savaites baigė sunkų nacionalinį blokavimą ir tikėjosi paleisti ekonomiką, ypač turizmo srityje.

Buvo pranešta, kad Barselonos gatvės šeštadienį buvo tuščios, nors kai kurie gyventojai galėjo nepaisyti įsakymų ir važiuoti mašinomis į antrus namus.

Kaimyninė Prancūzija dabar svarsto galimybę uždaryti sienas su Ispanija, reaguodama į padidėjimą.

Paklaustas, ar įmanoma uždaryti sienas, naujasis ministras pirmininkas Jeanas Castexas sakė: „Mes labai atidžiai stebime, ypač čia, nes tai yra reali problema, kurią taip pat turime aptarti su Ispanijos valdžia“.

Prancūzijos siena buvo atnaujinta tik piliečiams birželio 21 d.

Kaip vyksta ES planai palengvinti koronavirusą?


Šeštadienį Briuselyje vyko diskusijos dėl didžiulio ekonomikos atkūrimo plano po koronaviruso plano.

Antroji derybų diena sulaukė įvairių atsiliepimų. Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte teigė, kad derybos atsidūrė aklavietėje, tačiau Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas teigė manąs, kad jos eina teisinga linkme.

Kai kurios „taupios“ šiaurės tautos, tokios kaip Nyderlandai ir Švedija, pasisakė už 750 milijardų eurų (857 milijardo dolerių; 680 milijardų svarų) paketą, teigdamos, kad tai turėtų būti paskolos, o ne dotacijos.

Peržiūrėtas planas sumažintų dotacijų dydį, tačiau atrodo, kad reikia dar daug nuveikti.

Dabar derybos vyks trečią dieną sekmadienį.