Vokiečiai policijai pateikia per daug duomenų

Vokietijos valdžia turi per daug prieigos prie žmonių interneto ir mobiliųjų telefonų duomenų, todėl įstatymai turi būti perrašyti, nes jie yra antikonstituciniai, skelbia teismas.

Vokiečiai policijai pateikia per daug duomenų
Vokiečiai policijai pateikia per daug duomenų

Vokietijos valdžia turi per daug prieigos prie žmonių interneto ir mobiliųjų telefonų duomenų, todėl įstatymai turi būti perrašyti, nes jie yra antikonstituciniai, skelbia teismas.

Karlsruhe federalinis konstitucinis teismas nutarė, kad vokiečių privatumas turėtų būti geriau apsaugotas.

Policijai, tiriančiai nusikaltimus ar bandančiai užkirsti kelią teroro išpuoliams, šiuo metu leidžiama prieiti prie vardų, adresų, gimimo datų ir IP adresų.

Jie neturi teisės prieiti prie duomenų, susijusių su ryšiais su kitais žmonėmis.

Tačiau kampanijos dalyviai užginčijo galiojančius įstatymus, o teisėjai sutarė, kad policijai turėtų būti leista gauti duomenis tik tuo atveju, jei yra konkretus pavojus arba yra įtarimas dėl nusikaltimo. Dabartiniai įstatymai pažeidžia piliečių teisę į telefono ir interneto privatumą.

Privatumas yra didelis susirūpinimas vokiečiams dėl istorinių priežasčių, datuojamas visa apimančia senosios Rytų Vokietijos žvalgybos tarnyba „Stasi“ ir nacių eros žiauriu gestapu.

Kodėl įstatymai turi būti pakeisti

Vieną iš dviejų ieškinių teismui 2013 m. Pateikė Europos piratų partijos politikai Patrick Breyer ir Katharina Nocun, kurie palaikė 6000 žmonių. Jie skundėsi, kad policijai buvo suteikta prieiga prie tokių duomenų, kaip el. Pašto slaptažodžiai ir PIN kodai, atliekant palyginti nedidelius tyrimus.

Galiojantys įstatymai reiškė, kad tyrėjai galėjo gauti tokius duomenis net negavę teisėjo sutikimo. Skundo pareiškėjai teigė ne tik iš telekomunikacijų bendrovių, bet ir ligoninių bei viešbučių.

  • Vokietijos interneto įmonei gresia didžiulė bauda
  • „Facebook“ liepė surinkti mažiau vartotojų duomenų
  • Teismas sustabdė Vokietijos šnipų agentūras užsienyje

Dabar teismas įpareigojo vyriausybę persvarstyti Telekomunikacijų įstatymą vėliausiai iki 2021 m. Pabaigos.

Privatumo problemos buvo pagrindinė problema, kai Vokietija sukūrė savo koronaviruso „Warn-App“ programą, užtikrindama, kad riboti centralizuotai saugomi duomenys būtų anonimiški ir ištrinti per dvi savaites. Apie 15 milijonų žmonių ją atsisiuntė.

Tikimasi, kad šis sprendimas turės įtakos naujojo kovos su kraštutinių dešiniųjų ekstremizmu įstatymui. Pagal įstatymą „Facebook“, „Twitter“ ir „YouTube“ per 24 valandas turės pranešti policijai apie neapykantos kupinas kalbas ir pašalinti kenksmingą turinį.

Berlyno vyriausybė veikė po mirtino šaudymo praėjusių metų spalį sinagogoje ir kebabų bare rytiniame Halės mieste. Tyrėjai nustatė, kad įtariamasis lankėsi antisemitizmą skleidžiančiose interneto svetainėse.

28 metų Stephanas Ballietas kitą savaitę vyks į teismą Magdeburge, apkaltintas dviguba žmogžudyste ir 68 kitų asmenų bandymu nužudyti.